Дорога життя: з окупованої Херсонщини до вільної України – за 200 доларів

Дорога життя: з окупованої Херсонщини до вільної України – за 200 доларів

Автор: Ян Ярчук 14 Апр. 2024 15:09

Постійний тиск російських військових та небезпека примушують жителів тимчасово окупованих територій Херсонської області виїжджати з окупації. КПП "Колотилівка"-"Покровка" – єдиний зелений коридор і так звана "дорога життя" для українців, що виїжджають з тимчасово окупованих Росією територій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чергові погрози окупантів: тих, хто до літа не отримає російський паспорт, збираються виселяти 

Цей маршрут пролягає через Колотилівку Білгородської області Росії та українське село Покровка, що на Сумщині. Нині це один з найшвидших шляхів виїзду з окупації, якщо порівнювати з варіантами виїзду через країни Євросоюзу чи Крим.

Перевізників – багато. У середньому за рейс вони беруть 200$, однак, звісно, вартість може варіюватися і залежить від компанії.

Як бачимо з повідомлень у телеграм-каналах, що публікують самі компанії-перевізники, маршрут пролягає через Мелітополь та Маріуполь, кордон проходять в Новоазовську. Такі рейси здійснюються регулярно, дати залежать від графіків перевізників.

Дорога з Херсонської та Запорізької областей до КПП “Колотилівка” займає 24 години. Перехід кордону – піший, це близько 2 кілометри. Для людей з маленькими дітьми та особливо маломобільним людям така дорога є вкрай важкою. Це може бути причиною того, що не кожен наважиться на такий шлях.

Коридор працює лише одну сторону: на повернення громадян України з території РФ, у зворотньому напрямку – лише через ЄС.

У чатах охочі виїхати з окупації цікавляться щодо документів. Так, наприклад, один з перевізників відповів, що через цей пункт пропуску можна виїхати за українським документам. Однак, ми рекомендуємо уточнювати цю інформацію безпосередньо у перевізників, з яким ви домовляєтеся про виїзд!

Також люди, які виїхали “дорогою життя”, розповідають свої історії, а також ділять рекомендаціями з тими, хто лише наважується на цей крок. Ось, наприклад, історія чоловіка, де він розповів про труднощі, з якими стикнувся: при переході кордону його затримали росіяни, оскільки їм щось не сподобалося в його телефоні, проте згодом чоловіка відпустили. Тому він радить добре "чистити" телефон перед виїздом.

На сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України можна знайти інформацію щодо виїзду з ТОТ. Там також пишуть, що після пішого переходу державного кордону України через контрольний пункт пропуску Колотилівка (РФ) — Покровка (Україна) волонтери безкоштовно перевозять українців до Сум на перевірку документів. Для маломобільних передбачений спецтранспорт.

Фото Укрінформ, скриншот з телеграм-каналів перевізників

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів