Проєкт відновлення водопостачання в Миколаєві: мер розповів, що «деякі речі робляться секретно»

Проєкт відновлення водопостачання в Миколаєві: мер розповів, що «деякі речі робляться секретно»

Автор: Марина Поліщук 31 Янв. 2024 12:30

Влада Миколаєва працює над проблемою відновлення нормального водопостачання в місті, допомагають у цьому європейські партнери. Як саме – про це міський голова розповів під час прямого ефіру в соцмережах 30 січня, перш за все звернувши увагу, що питання з водою «дуже чутливе» та «деякі речі робляться секретно».

Зокрема, за словами Олександра Сєнкевича, проєкт із відновлення водопостачання в обласному центрі можна поділити на три частини:

- джерело води (нагадаємо, раніше Миколаїв брав воду з річки Дніпро, наразі це неможливо через бойові дії),
- водосховище,
- очищення.

«Перша частина проєкту – це джерело води. Ми не можемо перейти до Дніпра, бо там відбуваються постійні бої. Більше того, наша система, наш нульовий підйом, зруйнований росіянами. Тому зараз ми шукаємо можливості брати воду питної якості з іншого місця», – зазначив мер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 700 мільйонів гривень на новий водогін у Миколаєві: кошти отримані, але є нюанс

Друга частина проєкту – це збір та зберігання води. Сьогодні влада міста спільно з французькою компанією розробляє питання щодо використання Жовтневого водосховища. За ​​словами Сєнкевича, зараз є чудова ідея, як закачати туди воду та підтримувати необхідний її рівень.

Третя частина вирішення проблеми – проєкт очищення води. Міський голова розповів, що 30 січня на водоканал приїжджали фахівці з Німеччини та України, які розглядали питання заміни систем очищення. Мінус в тому, що вартість очищеної питної води після встановлення такої системи різко подорожчає. Чим гірше буде вода до очистки, тим дорожчою вона буде після неї.

«Власне, сьогодні ми завершили фінальне опрацювання цього проєкту та будемо його презентувати в Міністерстві розвитку та відновлення, а також нашим партнерам із Данії. Після цього буде ухвалене рішення: яким чином та за чий рахунок у Миколаєві очищатимуть воду», - розповів Олександр Сєнкевич.

Він додав, що якби завтра закінчилися бойові дії, за протягом 3-4 місяців, щонайбільше пів року можна було б повністю відновити водозабір та постачання води в Миколаїв. Але реалії, на жаль, інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронці розшукали чоловіка, який побив комунальника на точці роздачі води в Миколаєві

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів