Правозахисники повідомили про вивезення із Сімферополя 60 осіб, яких викрали окупанти

Правозахисники повідомили про вивезення із Сімферополя 60 осіб, яких викрали окупанти

Автор: Іван Підлісний 20 Февр. 2024 19:00

Наприкінці 2023 року із СІЗО №2 Сімферополя на територію РФ вивезли 60 осіб: українців, викрадених, зокрема, із новоокупованих територій. Про це повідомляє Кримська правозахисна група. 

Як повідомляють джерела КПГ, щодо етапованих (спеціально зазначених ФСБ) використали поширену практику — побиття на кожному пункті прямування по етапу (зазвичай у СІЗО).

Найбільш жорстка ділянка етапу –  між Сімферополем і Краснодаром, оскільки ув’язнених везуть в автотранспорті в так званих «стаканах». Це вузька обгороджена частина салону, в якій можна їхати тільки стоячи.

«Дорога із Сімферополя до Краснодара займає понад вісім годин, і весь цей час людям доводиться стояти в дуже незручній позі, бо в «стакан» також кладуть і всі особисті речі в’язня. Через дуже обмежене місце сісти там неможливо», — розповіли джерела.

Кримська правозахисна група зазначає, що етапування українських громадян у РФ порушує ст. 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

Нагадаємо, що раніше так званий російський апеляційний суд залишив в силі вироки двом жителям Херсонщини Миколі Петровському та Сергію Котову, яких окупанти викрали на Херсонщині у 2022 році. Обом в'язням інкримінують "шпигунство" на користь ЗСУ та українських спецслужб. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів