Оголошено вирок херсонському зраднику – ексбанкіру та зятю Героя України

Оголошено вирок херсонському зраднику – ексбанкіру та зятю Героя України

Автор: Марина Поліщук 10 Февр. 2024 08:00

Суд оголосив вирок жителю Херсона, який пішов на співпрацю з російськими окупантами та отримав посаду «директора» захопленого КП «Агрофірма радгосп "Білозерський"». Чоловік заочно засуджений до 12 років ув’язнення із конфіскацією майна.

Місцевого жителя визнано винним у колабораційній діяльності та пособництві країні-агресору, повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Доведено, що в червні 2022 року він пішов на співпрацю із окупаційною владою та обійняв посаду «директора» Агрофірми радгоспу «Білозерський». До великої війни підприємство, що розміщувалося в селі Дніпровське Білозерської громади, було одним із найбільших в Україні виробників саджанців винограду, плодово-ягідної продукції, виноматеріалів і вина.

Псевдодиректор перереєстрував підприємство в органах окупаційної адміністрації, передав матеріальні ресурси військовослужбовцям та співробітникам спецслужб РФ. Також він допомагав окупаційній владі впроваджувати на Херсонщині обіг валюти країни-агресора та реалізовував продукцію підприємства у рублях. Погрозами змушував підлеглих брати участь у псевдореферендумі щодо виходу зі складу України і приєднання до РФ тимчасово окупованої території Херсонщини.

Підозру зраднику було висунуто ще у квітні минулого року, і тоді «Гривна» детально розповідала про нього. Нагадаємо, ідеться про жителя Херсона Литвиненка Максима Івановича, 13 липня 1978 року народження. Свого часу він керував кількома банками, зокрема й філіалом «Укрексімбанку» в Херсонській області. Двічі балотувався до Херсонської облради – обидва рази невдало. А ще Литвиненко був зятем Героя України, відомого на Херсонщині аграрія Віктора Сілецького – саме Сілецький із 1979 року до своєї смерті у 2018 році був директором Агрофірми радгоспу «Білозерський». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-депутат Олешківської міськради отримав російське громадянство та веде бізнес на тимчасово окупованій території

 На фото: колаборант Максим Литвиненко. Скріншот відео: Facebook/Білозерка.Інфо

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів