У виробника винограду на Херсонщині вціліло лише 15 відсотків насаджень

У виробника винограду на Херсонщині вціліло лише 15 відсотків насаджень

Автор: Ганна Власенко 19 Сентября 2023 16:33

Раніше «Гривна» повідомляла про заміновані поля, знищені ферми, затоплені землі і зруйноване зрошення на Херсонщині і не тільки. Через війну Україна втратила і величезні масиви багаторічних насаджень винограду у Херсонській, Запорізькій областях та частині Миколаївщини.

Дуже постраждала від російської агресії, обстрілів, руйнувань та пограбування потужна до війни агрофірма радгосп «Білозерський» – один із найбільших в Україні виробників саджанців винограду, плодово-ягідної продукції, виноматеріалів і вина. Наразі відомо, що у «Білозерському» можуть зберегти лише 10-15% багаторічних насаджень винограду.

Про стан справ у агрофірмі розповів Олександр Терзі, співвласник компанії ТДВ «Арсі Агро», пише AgroTimes.
«Білозерка – найбільше господарство, де були і розплідник, і великі площі товарного винограду, розташовані на правому березі неподалік Херсона, – пояснив пан Терзі. – У період окупації та деокупації підприємство розбомбили, холодильники знищено. І військові дії там ще продовжуються, часті обстріли йдуть з окупованого лівого берега, та й люди звідти повиїжджали. Вже більше року там немає обрізки та обробки виноградників».

Тому не дивно, якщо складеться певний дефіцит винограду цього року, вважає Терзі. Втім, через одночасне падіння попиту та пропозиції, складно спрогнозувати, як поведе себе ринок, резюмував він.

Про те, хто під час окупації погодився стати «директором» комунального підприємства «Агрофірма радгосп "Білозерський"» та що зраднику загрожує за колабораційну діяльність та пособництво державі-агресору, читайте тут.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів