Оголошено вирок херсонському рятувальнику, який співпрацює з окупантами

Оголошено вирок херсонському рятувальнику, який співпрацює з окупантами

Автор: Марина Поліщук 04 Апр. 2024 10:37

Колишнього рятувальника з Херсонської області заочно засуджено за колабораційну діяльність під час окупації Херсона.

Відповідний вирок днями виніс Малиновський райсуд Одеси, повідомляє пресслужба суду. Зазначається, що кримінальне провадження розглядали за відсутності обвинуваченого, тобто, ймовірно, він утік разом з окупантами на лівий берег.

Згідно з інформацією, колишній працівник ДСНС України погодився на пропозицію представників спецслужб РФ у Херсоні та добровільно зайняв посаду так званого начальника «Службы по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий по Херсонской области».

Він проводив збори особового складу ГУ ДСНС України в Херсонській області, відвідував окремі територіальні підрозділи управління, а також спонукав співробітників ДСНС переходити на бік РФ, у незаконно створений орган влади.

Крім того, із 2022 року і до даного часу обвинувачений видавав розпорядчі документи, збирав оперативну інформацію щодо роботи її підрозділів на території Херсонської області, забезпечив незаконну передачу матеріальних ресурсів, спецтехніки та спорядження ГУ ДСНС України в Херсонській області в інтересах РФ, здійснював набір кадрів для незаконно створеного органу, отримуючи при цьому зарплату в російських рублях.

Суд визнав херсонського рятувальника винним у колабораційній діяльності та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 10 років з конфіскацією всього майна.

Також його позбавили останнього спеціального звання - полковника служби цивільного захисту.

Суд не називає імені колаборанта. Але згідно з інформацією, зібраною і телеграм-каналі «База зрадників Херсона», ідеться про Ігоря Шишкіна. До війни він був заступником начальника управління з реагування на надзвичайні ситуації управління ДСНС України в Херсонській області.


Скріншот відео російських пропагандистів. Джерело: «База зрадників Херсона»

«Шишкін Ігор Германович, 31.08.1962 року народження. Уродженець Росії. У Херсоні проживає з 13 років. Офіцер радянської армії. За часів Костяка був заступником голови ще нереформованої ДСНС області», - ідеться в повідомленні телеграм-каналу.

До війни Шишкін був заступником начальника управління з реагування на надзвичайні ситуації управління ДСНС України у Херсонській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оголошено вироки двом запеклим колаборантам Херсонщини

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів