Херсонського рятувальника засудили до 1 року ув’язнення за роботу на окупантів

Херсонського рятувальника засудили до 1 року ув’язнення за роботу на окупантів

Автор: Марина Поліщук 02 Декабря 2023 17:45

28 листопада Малиновський районний суд Одеси виніс вирок рятувальнику з Херсона Олексію Левченку. Його звинувачували в роботі на окупантів на керівній посаді.

Нагадаємо, 39-річний Олексій Левченко багато років працює в ДСНС у Херсоні. Він залишався на службі й під час окупації міста, і після його звільнення. Рятувальника затримали 1 лютого цього року – Одеське СБУ вручило йому підозру в колабораціонізмі.

Згідно з вироком суду, Олексію присудили 1 рік позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади в органах ДСНС протягом 10 років.

Суд встановив, що Олексій Левченко, співробітник Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області, житель Херсона, 1 липня 2022 року добровільно пішов працювати на ворога в незаконно створеній ним «Службе по делам гражданской обороны, чрезвычайных ситуаций и ликвидации последствий стихийных бедствий по Херсонской области военно-гражданской администрации Херсонской области». Левченко отримав від загарбників посаду «заместителя начальника оперативно-координационного центра в аппарате управления службы» з посадовим окладом у 22905 рублів. 

«Наприкінці серпня – на початку вересня 2022 року Олексій Левченко, усвідомлюючи невідворотність покарання за свою колабораційну діяльність і з метою переховування від органів досудового розслідування залишив місце несення своєї служби, припинивши виконувати свої посадові обов’язки», – зазначено у вироку суду.

Хоча і захист, і дружина Левченка називали обвинувачення несправедливим, сам рятувальник у повному обсязі визнав свою вину в колабораційній діяльності та уклав угоду про визнання винуватості. 

Враховуючи щире розкаяння Олексія Левченка, те, що його діями нікому не завдано шкоди, позитивні характеристики з роботи і нагороди, а також факт вчинення ним злочину вперше і взятий ним обов’язок співпрацювати зі слідством у викритті інших кримінальних правопорушень, суд обмежився позбавленням його волі строком на 1 рік з позбавленням права обіймати посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах ДСНС України строком на 10 років та без конфіскації майна.

Оскільки період перебування під вартою зараховується у термін позбавлення волі, а Олексій Левченко перебуває під вартою з 1 лютого цього року, то ймовірно, невдовзі він може бути вільним. При цьому вирок ще не набрав законної сили.

Як повідомляла «Гривна», раніше подібний вирок було оголошено колезі Левченка – колишньому рятувальнику з Херсона Олексію Дригвалю, якого теж засудили за колабораціонізм.

На світлині: Олексій Левченко, фото із сімейного архіву рятувальника

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів