Одеський науковець та його син-військовий розробили унікальний маскувальний плащ для бійців

Одеський науковець та його син-військовий розробили унікальний маскувальний плащ для бійців

Автор: Марина Поліщук 16 Февр. 2024 11:00

Українським військовим на фронт передано декілька зразків нової моделі «плаща-невидимки», який може захистити бійця від ворожих очей. У масове виробництво новинка поки не поступала. У чому унікальність винаходу?

Авторами маскувального плаща є доктор технічних наук зі спеціальності «Озброєння та військова техніка», дійсний член (академік) Української академії економічної кібернетики, професор Костянтин Боряк та його син – військовослужбовець Максим Боряк. Плащ – це одна з розробок Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку, які активно застосовуються на фронті. Науковці закладу працюють над зміцненням обороноздатності та безпеки нашої країни.

«Суперздатність цього маскувального плаща полягає в тому, що його не може побачити жоден тепловізор. Це додатковий засіб маскування військовослужбовців на місцевості, де є дерева, кущі, природна рослинність, пейзаж, який має природну структуру, а не «голлівудська біла стіна».

Плащ «розчиняє» візуальний образ військовослужбовця у його місцезнаходженні та унеможливлює розпізнання ворогом. Якщо військовий у нашому плащу стоятиме біля білої стіни, то на екрані засобу спостереження його образ розмивається, стирається, залишаючи тільки округлу пляму.

Плащ одразу розроблявся з фокусом на те, що військовослужбовець буде використовувати його зі своїм спорядженням у бойових умовах, тому його одягають на бронежилет, а обличчя закривається спеціальною маскою», - цитує Костянтина Боряка пресслужба університету. 

Плащ можна легко чистити від забруднень, на відміну від аналогів. Він довше зберігає маскувальні властивості, не горить, захищає від високих температур, не боїться дощу, блокує випромінювання тепла та робить наших бійців непомітними для ворога, додає науковець.

Зазначається, що «плащ-невидимка» успішно пройшов випробування в польових умовах. Перші його зразки з’явилися ще у 2015 році, тоді плащ був легшим та важив 1,4 кг, проте він не враховував застосування БПЛА та інших видів озброєння.

«На сьогодні ми створили вдосконалений зразок, який важить трохи більше, але він вже є багатошаровим та має конструктивну специфіку. Ми зареєстрували 2 патенти на склад матеріалу та 1 патент на конструкцію плаща», - наголошує професор Костянтин Боряк.

Учений зазначає, що собівартість одного дослідного зразка плаща складає близько 400 євро, що в 5 разів дешевше натовських аналогів, які коштують до 2000 євро.

Декілька останніх моделей «плащів-невидимок» вже передано українським захисникам. Однак щоб запустити масове виробництво, команді потрібне державне замовлення. Розробники сподіваються, що невдовзі буде налагоджене масове виробництво таких плащів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захисник з Одещини втратив ногу на лівому березі Дніпра, але планує повернутися в стрій

Фото: suitt.edu.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів