Автоматичне відкривання дверей та більша кількість сторожів – укриття в школах і дитсадках Одеси удосконалюють

Автоматичне відкривання дверей та більша кількість сторожів – укриття в школах і дитсадках Одеси удосконалюють

Автор: Марина Поліщук 02 Декабря 2023 14:50

У закладах освіти Одеси наразі встановлюють систему автоматичного відкривання дверей в укриття під час повітряної тривоги. Крім того, у школах та дитсадках буде збільшено кількість сторожів, які відповідатимуть за сховища.

На сьогодні в трьох укриттях у навчальних закладах систему автоматичного відкривання дверей вже встановлено. Наступного року заплановано продовжити переобладнання, проте потрібні фінанси. Про це під час сесії Одеської міськради 29 листопада повідомила керівниця департаменту освіти та науки Олена Буйневич.

«Ми вже обладнали в трьох укриттях таку систему – вона дозволяє відкривати двері в укриття автоматично під час повітряної тривоги саме в місті Одеса. Чому вона для нас актуальна? Тому що зазвичай в укритті – два-три входи, і один сторож просто фізично не встигає одразу всі відкрити», – пояснила очільниця департаменту освіти .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одещина – друга в Україні за кількістю відкритих офлайн шкіл

На 2024 рік у міській програмі розвитку освіти на облаштування укриттів у школах та дитячих садках заклали 30 млн гривень. У 2023 році на це витратили понад 340 млн гривень.

Стосовно сторожів, то з нового року запроваджуються додаткові ставки охоронця саме для укриттів у навчальних закладах Одеси. Таке рішення було ухвалене під час засідання Одеського виконкому, повідомила пресслужба міськради. Тож із 1 січня 2024 року має з’явитися більше сторожів, які працюватимуть у сховищах освітніх закладів увесь період дії військового стану, а в «Пунктах незламності» – лише тоді, коли вони працюють.

«У закладах освіти міста – понад 150 укриттів і сховищ, 80 «Пунктів незламності», куди прямують тисячі людей – не тільки учні. У цих приміщеннях має бути людина, яка стежить за порядком та наявністю всіх необхідних речей: вода, ліки тощо. А в разі потреби, своєчасно викличе швидку чи поліцію», – зазначила Олена Буйневич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Такого досвіду в Україні замало: у декількох школах Одеси побудували вуличні бетонні укриття

На світлині: укриття в одній зі шкіл Одеси, фото: пресслужба Одеської міськради

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів