Державне бюро розслідувань розпочало розслідування стосовно насильницьких дій військових та правоохоронців під час вручення повістки чоловіку в Одесі.
14 листопада в українському інформаційному просторі було поширено низку відео, на яких видно, як працівники військкомату разом із правоохоронцями силоміць заштовхують якогось чоловіка в авто. Перехожі, які знімали інцидент на камери, розповідають, що чоловіка побили, бо він відмовився брати повістку від працівників обласного центру комплектування. На цього наділи кайданки та примусово посадили в автомобіль.
«Працівники ДБР розпочали розслідування цього інциденту та вже провели комплекс невідкладних слідчих дій, допитали свідків, а також усіх учасників події. Також вилучено відповідні відеозаписи та адміністративні матеріали.
Наразі відкрито кримінальне провадження за фактом перевищення військовими службовими особами та правоохоронцями службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України, ч. 2 ст. 365 КК України). Триває досудове слідство, встановлюються всі обставини інциденту», – повідомила пресслужба ДБР 15 листопада.
ПОЯСНЕННЯ ЮРИСТІВ
Чи мають право представники ТЦК саджати чоловіків в авто та везти у військкомат? На це запитання відповіли юристи онлайн-сервісу консультацій із законодавства b2bconsult Ірина та Владислав Леонови:
«Представники ТЦК та СП не мають права затримувати, саджати в авто й примусово везти до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чоловіків при першому врученні повістки. Такими повноваженнями ТЦК не наділений.
Винятком є лише ситуація, коли чоловік неодноразово не з’являється до ТЦК за повісткою, і ТЦК подає спеціальне повідомлення до органів Національної поліції. На підставі цього поліція може затримати та доставити людину до ТЦК.
Отже, чинним законодавством не передбачено можливості співробітникам ТЦК або будь-яким іншим особам після вручення повістки примусово відвозити до центрів комплектування або будь-яким іншим способом супроводжувати чоловіка до ТЦК. Усі повноваження співробітників ТЦК завершуються на тому, щоб вручити повістку.
Якщо представники ТЦК при вручені повістки (якщо це було перше вручення, і чоловік раніше не отримував та не ігнорував виклики) вчиняють неправомірні примусові дії стосовно військовозобов’язаного, то треба викликати поліцію на місце, де відбуваються ці дії, та телефонувати до ДБР (Державне бюро розслідування)».
Нагадаємо, військового комісара Одеської області Євгена Борисова було затримано в липні цього року за підозрою в корупційних схемах та ухиленні від служби. Крім того, його підозрюють у співпраці з російською розвідкою. А заступника начальника Одеського обласного територіального центру комплектування Дениса Галушка, підозрюють у незаконному збагаченні на 14 млн грн.
Тэги: