На Одещині в суботу відкриють пляжі: купатись можна, але ефективність протимінних сіток – сумнівна
Ілюстративне фото з відкритих джерел

На Одещині в суботу відкриють пляжі: купатись можна, але ефективність протимінних сіток – сумнівна

Автор: Марина Поліщук 07 Июня 2024 14:00

Уже найближчої суботи, 8 червня, в Одеській області офіційно розпочнеться курортний сезон. Цього дня планують відкрити для відпочивальників перші пляжі.

Загалом в області цього літа працюватимуть два десятки пляжів, більшість з них – на території Одеси.

«Людей не стримати. Вони хочуть відпочивати, отримувати оздоровлення. Наш природний вітамін, наше сонце, наше Чорне море, наші пляжі сьогодні не замінить, мабуть, ніякий комплекс вітамінів, який би ми не пропонували. Тому ми намагаємося якомога більше зробити відкритих пляжів», – зазначив начальник Одеської ОВА Олег Кіпер на брифінгу 6 червня, повідомляє «Суспільне».

Минулого року, нагадаємо, курортний сезон на Одещині розпочався аж у серпні – офіційно відкрили 6 пляжів. Насправді, як розповіла журналісту «Гривни» жителька Одеси в приватній розмові, майже всі пляжі в місті приймали відпочивальників – попри можливу небезпеку, люди купалися і загоряли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крутіший, ніж у Маямі: одеський пляж посів 27 місце серед ста найкращих пляжів світу

Шалений попит українців на доступ до моря, ймовірно, цьогоріч спонукав владу шукати можливості для повноцінного запуску курортного сезону. Адже Одещина – єдиний на сьогодні регіон, де морський відпочинок більш-менш доступний: про Херсонщину не йдеться, а на Миколаївщині курортного сезону цього літа взагалі не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонений курортний сезон на Миколаївщині: закриті готелі та штрафи за купання

За словами Олега Кіпера, цьогоріч дозвіл на відпочинок планують надати і деяким населеним пунктам області. Зокрема, у селах Фонтанка та Приморське. Крім того, також сподіваються відкрити туристичний маршрут каналами у місті Вилкове.

За словами Кіпера, сьогодні комісії працюють над питанням ефективності встановлення в морі сіток проти небезпечних вибухових предметів. Адже їхня доцільність наразі під питанням. З досвіду минулого року зрозуміло, що сітки часто рвуться, і ризик натрапити на міну, купаючись в морі, чималий.

«У тому році малі міни припливли з Херсона та Дніпра, вони десь 10-15 сантиметрів під водою. Тому ми ставили сітки. Зараз їх немає, вивчаємо питання щодо їхньої ефективності. Було багато критики, що сітку вода рве. І на зустрічі з бізнесом один із власників пляжу сказав, що майже щотижня їх міняв, і воно не дає ефекту. Ти сподіваєшся, що вона є, а її знизу вже вода порвала», – розповів очільник ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Імітація безпеки: еколог повторно перевірив пляжі Одещини, де триває курортний сезон (відео)

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів