На Миколаївщині всупереч війні будують найбільшу вітрову станцію у східній Європі

На Миколаївщині всупереч війні будують найбільшу вітрову станцію у східній Європі

Автор: Дарина Лапіна 29 Февр. 2024 08:00

Цієї весни в Миколаївській області почнуть будувати другу чергу Тилігульської вітрової електростанції. Після повномасштабного вторгнення РФ ми втратили вітрові електростанції, що діяли на лівобережній частині Херсонщини та складали чи не основну частину всієї вітрової генерації України. Тож питання побудови нових ВЕС досить актуальне.

Перша черга Тилігульської ВЕС, потужністю 114 МВт, була введена в експлуатацію в травні 2023 року. Наразі ДТЕК очікує поставку вітрових турбін від данської компанії «Vestas». Після введення в експлуатацію всього вітропарку Тилігульська ВЕС стане найбільшою вітровою електростанцією не лише в Україні, а й у східній Європі. 

Як зазначає пресслужба ДТЕК, загальний обсяг інвестицій перевищить 650 млн євро. Це кошти компанії, а також провідних західних банків під державні гарантії. 

Потужність 83-х турбін складатиме 500 МВт, завдяки чому станція буде здатна виробляти близько 1,7 ТВт-г електроенергії щороку. Цього достатньо для потреб 900 тисяч домогосподарств. До того ж очікується скорочення викидів СО2 – щороку на 1,7 млн тон.

Закінчити будівництво планують наприкінці 2025 року. Проте поступове підключення до мережі змонтованих вітротурбін очікується вже з кінця цього року. 

Відмітимо, що Тилігульська ВЕС стане першою у світі вітровою електростанцією, яку побудували під час війни.

Як повідомляла «Гривна», у січні цього року внаслідок атаки російських дронів на Одещині впав величезний вітрогенератор. Загалом внаслідок війни через обстріли в Україні пошкоджено 10 вітротурбін: 6 – на окупованій території, ще 4 – у Миколаївській області. 

Фото: dtek.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів