З початком курортного сезону ще донедавна тихі куточки південних регіонів поступово перетворюються на гамірні місцини через наплив туристів. Але відправляючись відпочивати на природі люди мають також пам’ятати і турбуватись про тамтешніх мешканців – представників тваринного світу.
Так, на Миколаївщині на початку літа відкрили новий готель, щоправда не для двоногих відпочивальників.
На Великій Українській «Чиловій косі», що входить до території Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», днями встановили готель для комах.
Його виготовили працівники ландшафтного парку, про що розповіли у відповідному дописі в соцмережі.
Для виготовлення будиночків були використані лише екологічні матеріали — це деревина та природні наповнювачі.
Науковці пояснюють, що подібні будиночки створюють в заповідних зонах з декількох причин. Зокрема, щоб підтримати біорізноманіття та створити сприятливі умови для різних видів комах, які відіграють важливу роль в екосистемі.
Також конструкція слугує безпечним притулком для запилювачів, дозволяючи їм безпечно відкладати яйця навесні та збільшувати шанси на виживання взимку.
А ще працівники ландшафтного парку сподіваються, що «готель для комах» стане початком у проведенні просвітницької робот та наглядним прикладом для поширення інформації про важливість ролі комах у навколишньому природному середовищі.
Екологи зазначають, що від комах залежить поширення майже 90% квіткових рослин у світі. Вони знищують шкідників, є їжею багатьох видів та важливою частиною наших екосистем.
"Готель для комах", фото: Регіонального ландшафтного парку "Тилігульський".
До слова, нещодавно на сторінці Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» з’явилось повідомлення про обмеження в’їзду автотранспорту на територію заповідної зони.
Так, згідно рекомендацій постійної комісії Миколаївської облради з питань екології, фахівці РЛП «Тилігульський» визначили місця для паркування. Також було обмежено в'їзд механізованого транспорту дерев'яними стовпчиками і встановлені інформаційні знаки із забороною проїзду автотранспорту на Велику Українську «Чилову» косу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сховок для душі в буремні часи війни – краса природи Миколаївщини (фоторепортаж)
Головна світлина ілюстративна, в тексті - Регіонального ландшафтного парку "Тилігульський".
Тэги: