Кремлівський суд відмовився переглядати вирок журналісту з Нової Каховки, якого викрали окупанти у 2022 році

Кремлівський суд відмовився переглядати вирок журналісту з Нової Каховки, якого викрали окупанти у 2022 році

Автор: Іван Підлісний 14 Февр. 2024 12:30

Так званий "Третій апеляційний суд", що знаходить у російському місті Сочі, відмовив у перегляді вироку журналісту та громадському діячу з Нової Каховки Сергію Цигіпі. Про це повідомляє "Кримський процес". 

Інформація про відмову у перегляді вироку з'явилась на сайті суду без зазначення прізвища підсудного. Однак, аналіз показав, що мова йде саме про Сергія Цигіпу, якому верховний суд Криму оголосив вирок 6 жовтня минулого року. 

"В цей день пресслужба верховного суду Криму розповсюдила інформацію про те, що журналіста з Нової Каховки Сергія Цигіпу визнано винним в тому, що "передав представникам СБУ та ЗСУ дані про місця дислокації, чисельності та маршрутах переміщення підрозділів російських військових в зоні проведення спецоперації та застосованих ними видах військової техніки та озброєння", - повідомляє "Кримський процес". 

Нагадаємо, 6 жовтня так званий «верховний суд» Криму засудив журналіста Сергія Цигіпу до 13 років колонії суворого режиму, звинувативши його у шпигунстві. Викрали активіста у березні 2022 року. Довгий час його місце перебування було невідомим. Згодом з'явилася інформація про його утримання в СІЗО міста Сімферополь. 

Нагадаємо, серед цивільних полонених із Херсонщини, які вже понад 1,5 року перебувають у російському полоні, також і міські голови Херсона Ігор Колихаєв та Володимир Миколаєнко, мер Голої Пристані Олександр Бабич і ще багато жителів Херсонщини та інших окупованих територій. 

Загалом Росія може утримувати наразі в полоні тисячі цивільних українців – точної цифри немає. Як повідомляла «Гривна», станом на 2 січня минулого  цього року 575 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень російськими окупантами. Повернути цих людей важко, бо немає процедури обміну цивільних.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів