Днями вийшло інтерв'ю міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета щодо роботи освітньої галузі в умовах війни з росією. Міністр озвучив інформацію щодо відмови українських освітян співпрацювати з окупантами на непідконтрольній території. Зокрема, як приклад, було наведено Херсонську область:
"Якщо взяти, наприклад Херсон, то із 60 директорів шкіл тільки двоє погодились працювати з загарбниками. Більшість шкіл все одно будуть продовжувати освітній процес за українськими стандартами.
Ми на зв'язку з освітянами, з директорами обласних департаментів освіти, в тому числі й по військовим адміністраціям, де є тимчасово окуповані території. Намагаємось напрацювати такий механізм, який би зробив освітній процес безпечним", - повідомив Шкарлет.
Також міністр відмітив, що є варварські випадки знищення книжок українською мовою, підручників з історії України: "Якщо окупант дійшов до того, що з книжками воює, це ще раз свідчить про якісь психологічно аномальні явища в тих людей, які це допускають".
Однак окупаційна «влада» продовжує тиснути на освітян. Самопроголошена керівниця обласного департаменту освіти, колоборантка Кузьміч, каже, що херсонських педагогів будуть вивозити на перенавчання до Криму. Але судячи з того, що пропагандистські російські ресурси спочатку шукали «волонтерів» на росії, які б могли поїхати вчити дітей на окупованих українських територіях, а потім стали пропонувати до 7000 рублів (це близько 3 тисяч гривень) на день російським вчителям, то з кадрами у окупантів все погано.
Ми вже наголошували на тому, що вчителям Херсонщини не треба ставати на заклики окупантів про співпрацю. Вони залишаються працівниками українських закладів освіти, уходять на простій та отримують частину своєї зарплатні. Після деокупації вчителі продовжать роботу за українським законодавством та за української програмою.
Так саме й абітурієнтам, які планують отримувати вищу освіту, не треба вступати до так званих російських внз. Дипломи, видані країною-окупантом не будуть визнані ніде у світі, тож працювати з таким папірцем можна буде лише на росії. У той же час херсонські вищі навчальні заклади, які переміщені на підконтрольну уряду територію України, чекають на своїх вступників. Якщо абітурієнт з окупованої території, то складати НМТ не потрібно, а вступати можна на бюджетні місця.
Тэги: