Автор: Євген Веселов 17 Июня 2022 13:21

Чому не варто вступати до новоутворених окупантами вишів

Чому не варто вступати до новоутворених окупантами вишів

14 червня Україну облетіла новина про захоплення окупантами Херсонського державного університету та викрадення його проректора Максима Вінника.

Керувала захопленням ВИШу колишня його працівниця і директора академічного ліцею при ХДУ Тетяна Томіліна разом із колоборанткою Тетяною Кузьмич, яка була призначена окупантами керівником «управління освіти» області.

Вже на наступний день Томіліна у своєму відео зверненні закликала випускників херсонських шкіл подавати документи до нового руського ВИШу – педагогіческій універсітєт імені Крупськой.

Наші колеги із українських ЗМІ розбиралися чого не варто цього роботи. Основна теза – все, що створено окупантами – це фейк.

Справа в тому, що ці новостворені заклади освіти будуть використовувати авторитет української вищої школи, працюватимуть за російськими програмами, не забезпеченими професійним викладацьким складом. Документ про освіту в такому виші буде визнаний лише країною-агресором та невизнаними "республіками", тобто дипломи таких закладів фактично є нелегітимними, а час та гроші, витрачений на навчання, - марними.

За цими документами випускники можуть працевлаштуватись лише на місцеві підприємства на окупованих територіях. Є також випадки, коли студентів вишів невизначних "республік" примусово мобілізують, не враховуючи їх бажання та погляди.

Так що користі з такої «освіти» не буде. Більш того  Міністерством освіти України розроблено алгоритм дій для вступної кампанії цього року і всі українські випускники мають змогу отримати якісну вищю освіту в українських ВИШах, зокрема в тому самому Херсонському державному університеті, який тимчасово перемістився в Івано-Франківськ, або у Херсонському національному технічному університеті, Херсонському аграрно-економічному університеті або у Херсонській державній морській академії, які теж переміщені у різні регіони України. Більше того, для вступників з тимчасово окупованих територій передбачається спрощений варіант вступу – без складання НМТ, тобто виїзд на підконтрольну Уряду територію не потрібен. Також держава готова надавати більше бюджетних місць ВНЗ, які переміщенні з тимчасово окупованих територій. Зокрема це стосується херсонських ВНЗ, які всі переміщені.

Також хочемо нагадати, що з’явилася  можливість отримати херсонським випускникам атестати про повну середню освіту. Наголошуємо, для вступу до ВНЗ (університети, академії) не потрібен паперовий документ про шкільну освіту. Достатньо вказати його номер та серію!

Як внутрішнім переселенцям отримати медичну допомогу

Окупанти змушують жителів Херсонщини отримувати російські паспорти

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Суцільні руїни. Військовий ЗСУ показав, на що окупанти перетворили село на Херсонщині