Автор: Євген Веселов 14 Июня 2022 13:38

На Херсонщині окупанти погрожують вчителям

Як не пижаться окупанти, як не загрожують та не тиснуть на жителів тимчасово окупованої Херсонщини, але херсонці не підтримують злочинну владу російських окупантів.

Згідно останніх досліджень, лише 2% українців добре ставляться до росії Херсонці з перших днів війни демонстрували свою патріотичну позицію і не піддавались на рашистську пропаганду.

Свій гуманітарний фронт тримають освітяни, працівники культури, медики. З відкритих джерел відомо, що тиждень тому окупанти намагалися збирати директорів херсонських шкіл, щоб змусити їх перейти на російську програму. Є інформація, що лише два керівники з майже 60-ти погодилися на співпрацю. Вдаються окупанти й до викрадень освітян. Затримано декана агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету Івана Мринського.

14 червня стало відомо про захоплення Херсонського державного університету, який, як й інші заклади вищої освіти області, був тимчасово переміщений на підконтрольну уряду України територію. Це дає змогу дистанційно продовжувати освітній процес за українським законодавством та не зважати на дії окупантів. Розуміючи, що мешканців Херсонщини не зламати, окупанти і їх посіпаки колабораціоністи перейшли до прямих погроз. Так, херсонські телеграм канали повідомляють, що заступник гауляйтера Херсонської області Стремоусов вимагає від херсонських вчителів і медиків виразити свою прихильність до росії, в іншому випадку погрожує розправою: "Всі ті, хто саботує роботу на місцях, всі ті хто не дає в селах конкретної чіткої позиції відносно нашого майбутнього розвитку в складі російської федерації, ви будете найближчим часом відсторонені, багато кого з вас буде просто покарано".

Тримайтеся, освітяни! Україна продовжить виконувати всі зобов’язання перед вами. Окупант не може нікого звільнити. Натомість ви можете працювати дистанційно, оформити простій та отримувати частину від своєї заробітної плати або взяти відпустку за власний рахунок. Ознайомтесь з детальними роз’ясненнями з цього приводу.

ЗСУ вже близько! Ось звернення військових до херсонців!

Окупанти змушують жителів Херсонщини отримувати російські паспорти

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Суцільні руїни. Військовий ЗСУ показав, на що окупанти перетворили село на Херсонщині

Як та кому платити за комунальні послуги в окупованому Херсоні