Херсонщина – лідер за кількістю програм із підтримки державної мови

Херсонщина – лідер за кількістю програм із підтримки державної мови

Автор: Марина Поліщук 16 Янв. 2024 11:50

Протягом 2023 року в співпраці з секретаріатом Уповноваженого з захисту державної мови розроблено й затверджено рекордну кількість програм розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя – 41 обласну та місцеву програми.

Як зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, жодна область України не має такої кількості програм із підтримки державної мови, як незламна Херсонщина.

Зокрема, прийнято 8 обласних та 33 місцеві програми, серед яких 23 – у громадах Херсонщини, зазначено на сторінці Уповноваженого у фейсбуці.

«Я вдячний за таку позицію голові ОВА Олександру Прокудіну, який, затвердивши у квітні 2023 року комплексну обласну програму, спонукав громади краю розробити аналогічне. Мовні програми Херсонщини розроблені як визволеними громадами, так і тими, які тимчасово перебувають під окупацією російських злочинців. Ось вони: Бериславська, Генічеська, Олешківська, Голопристанська, Новокаховська, Чорнобаївська, Білозерська, Музиківська, Дар’ївська, Виноградівська, Чулаківська, Каланчацька, Мирненська, Долматівська, Бехтерська, Асканія-Нова, Тавричанська, Зеленопідська, Новотроїцька, Високопільська, Великоолександрівська, Нововоронцовська, Борозенська громади. Державницький підхід херсонців – взірець іншим куточкам України, як захищати національні інтереси, діяти на випередження, забезпечувати права громадян на інформацію та послуги українською, плануючи організацію безкоштовних мовних курсів, поповнюючи бібліотечні фонди, дерусифікуючи громадський простір тощо»,зазначив він.

Із переліком ухвалених програм можна ознайомитися на сайті Уповноваженого.

Обласну програму розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя в Херсонській області було затверджено навесні минулого року й розрахована вона на 2023-2025 роки. Крім поповнення бібліотечних фондів області україномовними книжками, створення тематичних стендів, виставок тощо, програма передбачає зокрема й наступні напрямки та заходи:

- проведення літературного фестивалю до Дня української писемності та мови – щороку в листопаді;
- відкриття мовних курсів для посадовців, для ВПО, для співробітників держпідприємств тощо;
- проведення обласного літературного туру «Книгомандри» за участю українських сучасних видатних письменників;
- проведення Південного фестивалю книги та читання «Південний Миколай» (щороку в грудні) та багато інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загарбники продовжують витісняти українську мову на окупованій частині Херсонщини

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів