Майже 10 кілограмів упаковок зібрали та відправили до Києва небайдужі херсонці та екоактивісти. Саме там їх (упаковки від молока, соків та кавові горнятка) перероблюватимуть на корисні речі: блокноти, олівці та альбоми.

Так, вчора на площі біля кінотеатру «Україна» втретє відбулася екологічна акція «Tetra-pack». Враженнями від акції поділилася керівниця Центру екологічної інформації Херсонської обласної бібліотеки ім. Гончара Юлія Тищенко.

«Ми дуже раді, що кожного разу до нашого заходу долучається все більше людей. Це дає надію на те, що усе ми робимо недарма, що наших херсонців все ж таки можна привчити до сортування, переробки. Можливо через декілька років ми зможемо сміливо сказати: Херсон – екологічно чисте місто», - прокоментувала Тищенко.

Організаторів приємно здивували новачки, повні ентузіазму та готові змінювати наше місто. Як розповіли учасники акції, про захід вони дізналися через соціальну мережу «Фейсбук» і вирішили не залишатися осторонь.

«Хто, як не ми будемо дбати про природу? Чому люди звикли перекладати відповідальність на когось іншого? Потрібно стати прикладом для усіх! Ми з дружиною інколи збираємо такі пакування у дачному селищі та не знали, куди їх подіти. Ось тепер будемо щомісяця привозити сюди та відправляти на переробку»,- розповів херсонець.

Не обійшлося і без винагород. Усі, хто приніс Tetra-pack отримали від власниці брокерського агентства Ольги Машкової екологічні олівці, виготовлені з перероблених упаковок.

За словами Ольги, мешканці нашого міста повинні розуміти, що за сортування та здання сміття також можна отримати прибуток. Спочатку звичайні олівці, а далі – більше.

Як на екологічних товарах можна зекономити

Щодня більшість людей у своїй роботі, навчанні та хобі використовують величезну кількість паперу. Після використання, воно просто летить до сміттєвого бака. За статистикою приблизно 40% усього сміття становить папір, який можна відправити на переробку. Що далі роблять люди: йдуть до магазину канцелярських товарів, сплачують кошти та отримують новий виріб.

І лише одиниці замислюються над тим, що для отримання того ж самого блокноту чи зошиту потрібно зрубати не одне дерево, а отже екологія знову постраждає від нашої безвідповідальності. Саме тому активісти просувають екологічні товари, які виробляються з перероблених горняток (до паперових стаканчиків додають пластик, щоб вони не розмокали).

Що ж кажуть мешканці Херсона про переробку товарів та отримання корисних речей.

«Можливо купувати екологічні товари це класно, але дуже дорого. Якщо я одна буду це робити, нічим не допоможу нашій природі. Коли потрібно терміново дитині у школу зошити, я не замислююся, що там з тією екологією, а звертаю увагу перш за все на ціну»,- прокоментувала херсонка Тетяна.

Херсонка Олена також поділилася своїми думками: «Навколишнє середовище потерпає від нас щодня. Я погоджуюся з Вами, що краще користуватися блокнотами, зошитами, альбомами, які виготовлені під час вторинної переробки. Але цей сірий папір, за який потрібно віддавати величезні суми, не усім до вподоби».

Зараз проведемо аналогію, і розвіємо міф про те, що еко-френдлі бути дорого. За приклад візьмемо два блокноти (звичайний та екологічний) розміром А5 на 50 листів.

Ми навідалися до одного з канцелярських магазинів міста, де попросили у продавчині показати нам блокноти вищезазначеного розміру та надати прайс. Що ми маємо? Так, звичайний блокнот у канцелярському магазині коштує від 50 до 128 гривень (в залежності від зовнішнього вигляду та наповнення). Переважна більшість мають декілька роздільних пластикових смужок та яскраву обкладинку. Що власне і приваблює споживачів та в першу чергу малечу.

Щоб дізнатися прайс на екологічний блокнот, ми зайшли на сайт одного з підприємств, яке займається саме переробкою товарів та виготовлення еко-дрібничок. Компанія «Зелений птах» пропонує придбати такий еко-френдлі-блокнот всього за 35 гривень. Зовнішній вигляд у нього не такий привабливий, без зайвих пайеток, закладинок. Проте важливо, що він виготовлений з паперових горняток та упаковок ТетраПак, а також підлягає вторинній переробцi.

Тобто, якщо херсонські фірми замовлятимуть екологічні товари для свого офісу, вони берегтимуть не лише природу, а й зекономлять власні кошти.

«Кожного ранку люди випивають мінімум одне горнятко кави. Якщо на підприємстві збиратимуть їх, а потім передаватимуть нам, то це буде супер-класно. Здав використані горнятка й отримав екологічний товар (блокнот, зошит чи олівець). Сподіваємося, що це мотивуватиме містян»,- зазначила обласна координаторка Let's do it, Ukraine.

До речі, у Херсоні вже є гарний приклад того, як можна зекономити власні кошти за допомогою Tetra-pack. Учні Херсонської загальноосвітньої школи №32 протягом літа збирали кавові горнятка, пакування від соків, молока та відправляли до Києва на переробку. Напередодні навчального року декілька класів цієї школи отримали класну винагороду – екологічні щоденники.

Як бачимо, зробити усе можливо потрібно тільки бажання.

Тэги:

Важно
Херсон
Экология
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів