Гинуть лебеді: на Одещині виявлено пташиний грип та введено карантин (фото)

Гинуть лебеді: на Одещині виявлено пташиний грип та введено карантин (фото)

Автор: Марина Поліщук 10 Февр. 2024 15:30

Останнім часом у пониззі річки Дністер на Одещині місцеві жителі та природоохоронці дедалі частіше фіксують випадки загибелі лебедів. Так, 5 лютого спеціалісти Нижньодністровського національного природного парку, на території якого були знайдені мертві птахи, повідомили, що намагаються з’ясувати причини мору.

І от 9 лютого пресслужба НПП повідомила про невтішні результати Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії – виявлено пташиний грип та введено карантинні обмеження.

«Сьогодні у Білгород-Дністровській військовій адміністрації пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо оголошення території Нижньодністровського НПП неблагополучною з грипу птиці та введення карантинних обмежень», - ідеться в дописі на сторінці парку в соцмережі від 9 лютого.

Адміністрація парку розповіла, що мертві тіла лебедів знаходили на Дністровському лимані, Білому озері, Саф’янах, у каналі в районі дитячого пляжу міста Біляївка.

Працівники парку вивезли представників Одеської регіональної державної лабораторії Держслужби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, які відібрали 4 трупи лебедів.

«На жаль, у результаті досліджень виявили РНК вірусу грипу (типу А, субтипу Н5)», - повідомили в Нижньодністровському НПП.

Отже, комісія вирішила оголосити територію Нижньодністровського НПП неблагополучною з грипу птиці та ввести карантинні обмеження з 9 лютого 2024 року. Також визначено буферну зону – це територія радіусом 3 км від неблагополучного пункту, а також зону спостереження радіусом 10 км, в яку входять села Маяки й Надлиманське та місто Біляївка.

«На території Нижньодністровського НПП будуть проводитися систематичні обстеження різноманітними службами та необхідні ветеринарно-санітарні заходи. Важливо у цей період не допускати контактів свійської птиці з дикою, знаходження і напування з водоймищ», - попереджає адміністрація парку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Проламували кригу, годували лебедів, а поранених та знесилених привозили до зоопарку»: небайдужі одесити рятують життя (фото)

Фото: Нижньодністровський НПП

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів