Автор: Марина Поліщук 27 Июня 2022 11:20

Фермери півдня України змушені викидати врожай, натомість наші крадені овочі продають уже в Білорусі

Фермери півдня України змушені викидати врожай, натомість наші крадені овочі продають уже в Білорусі

Багатий цьогорічний урожай овочів та ягід на тимчасово окупованих територіях Херсонської і Запорізької областей загарбники крадуть або ж скуповують за безцінь і вивозять до Криму, про що Гривна.UA уже не раз повідомляла. Окупанти навіть створили в Джанкої ринок награбованого

Натомість на підконтрольну Україні територію загарбники не пропускають фермерів із захоплених регіонів, змушуючи їх викидати тонни врожаю прямо на блокпостах. Приміром, у місті Василівка Запорізької області за кілька тижнів утворилося вже гігантське звалище овочів, пише rbc.ua

Овочеве звалище біля блокпоста у Василівці.

Прямо біля блокпоста рашистів звалені ящики з овочами, мішки з картоплею, насипом розкидані кабачки, капуста та інші плоди. Усе це фермери намагалися перевезти в Запоріжжя для продажу, але окупанти не пропускають їх на вільну територію. 

Не краща ситуація і на Херсонщині. Нещодавно фермерка Олена розповіла, що місцеві виробники викидають ранню капусту на смітник через неможливість продати, повідомляє kurkul.com. Жінка пояснила, що овочі вирощували з лютого, та наразі вони нікому не потрібні. На Херсонщині їх важко продати, бо пропозиція в декілька разів перевищує попит.

Фермери викинули ранню капусту на Херсонщині.

«Пробували возити капусту в Крим, продавати її доводилося по троє діб. За цей час капуста втрачає товарний вигляд і її неможливо реалізувати», — пояснила фермерка.

За її словами, викидають врожай вони вже не вперше і при цьому несуть величезні збитки. Водночас Олена уточнює, що фермери до останнього намагаються продати овочі, возять їх у спеку по три дні, поки вони не починають псуватися, і лише тоді викидають на смітник.

А тим часом на ринках Білорусі з'явилися в продажу мелітопольські черешні та херсонські помідори, принаймні саме так зазначено на цінниках. Як пише 24tv.ua, у білоруському телеграм-каналі опублікували фото помідорів, які російські окупанти накрали у фермерів у тимчасово окупованій Херсонщині. Овочі помітили на прилавках одного з ринків, що неподалік Мінська (на фото нижче).

«Довго чекати не довелося. Невже білоруси купуватимуть?» – пишуть у телеграм-каналі.

Цікаво, що продукцію з окупованих українських територій привезли не кримчани, а браві хлопці з чечні, сказано в повідомленні. Автори допису зазначають, що «ефективність такої логістики незрозуміла». Можливо, це роблять з пропагандистською метою.

 

День 173. 15 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Падіння Стремоусова: у херсонського зрадника - великі проблеми, він відчайдушно намагається втриматися в окупаційній владі