На початку листопада «Гривна» повідомляла, що цього року в Національному парку «Тузлівські лимани» в Одеській області науковці фіксують рекордну кількість рожевих фламінго. Нагадаємо, попри те що південь України постійно перебуває під російськими обстрілами, ці птахи навіть вивели на Одещині потомство.
Наразі вже грудень, проте зима не стає на заваді прекрасним птахам. До лиману Шагани на Одещині прилетіла зграя фламінго, яка налічує близько 900 особин. Птахи успішно витримали шторм, який вирував 26 та 27 листопада у регіоні.
Про це повідомляють у Національному природньому парку "Тузлівські лимани".
«Фламінго витримали два скажених буревії зі снігом та штормами! 26 листопада вітер сягав більше 20 м/с і хвилі на мілководному лимані були заввишки 50 см. Після шторму весь берег на лимані Шагани був вкритий мотилем і біля кордону «Тузлівська Амазонія» з’явилася зграя фламінго.
Всього їх прилетіло близько 900 особин і це приблизно половина птахів, які наразі тримаються на Тузлівських лиманах. Можливо, вони вирішили урізноманітнити свій раціон і після артемії, якою вони ласували на Алібеї, прилетіли похарчуватися мотилем на Шаганах і вже декілька днів тут і тримаються», - йдеться у дописі науковців у Фейсбуці..
Зазначається, що найцікавіше те, що серед цієї зграї вдалося сфотографувати декількох молодих птахів з жовтими кільцями і прочитати їх номери.
«То ми тепер впевнені, що з пташенятами, яких ми кільцювали у вересні, все нормально і вони досі тримаються у нашому Парку», - зазначають фахівці.
Читайте також: Лимани стали частиною моря, а дерева слід саджати з урахуванням зміни клімату: еколог - про наслідки шторму на Одещині
Фото: Олександр Бронсков
Тэги: