Ціни на картоплю досягли вражаючої позначки й далі зростатимуть

Ціни на картоплю досягли вражаючої позначки й далі зростатимуть

Автор: Марина Поліщук 04 Февр. 2024 16:10

У Херсоні, як і по всій Україні, продовжує дорожчати картопля. Фахівці кажуть, що ціна на овоч наразі вже в 4 рази перевищила минулорічні показники й надалі продовжить зростати.

Про стрімке подорожчання картоплі «Гривна» повідомляла в середині січня. Тоді в Херсоні на ринку картопля коштувала від 20 грн за кілограм, а в АТБ – майже 23 грн за кіло.

За минулі два тижні вартість картоплі в Херсоні знову виросла. Станом на 4 лютого кілограм овоча в середньому коштує в місті 26-28 гривень. В АТБ – майже 24 гривні за кіло, але дуже поганої якості. У «Велмарті» – 27 гривень, непогана, але в грязюці. На ринках є по 30 гривень – чиста, майже «елітна».  

Картоплю, як і інші овочі, у Херсон везуть з інших міст, зокрема й з Миколаєва та Одеси. У Миколаєві, судячи з оголошень в інтернеті, гуртова ціна на картоплю наразі сягає 20-22 гривень. В Одесі на ринку «Початок» 4 лютого картоплю продавали в роздріб – по 25-30 гривень, гуртова ціна – 14-22 гривні.

Вартість картоплі продовжить зростати протягом весни, кажуть експерти. Адже імпортована продукція, яка надходитиме в Україну, не буде коштувати дешево. А свої запаси чимало українських виробників вже продали ще в першій половині поточного сезону, не маючи потужностей для тривалого зберігання овочів.

За словами керівниці відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» Тетяни Попович, наразі ціни на картоплю досягли вражаючої позначки в 18-23 гривні за кілограм, що в 4 рази перевищує цінові показники минулого року, пише «Уніан».

Вона пояснює, що причини різкого зростання цін повʼязані з кількома чинниками:

- складнощі з вирощуванням картоплі через непередбачувані погодні умови, які спонукали фермерів переглянути свої аграрні пріоритети на користь інших овочів;

- зменшення врожаю в Європі;

- якість продукції, що не відповідає вимогам тривалого зберігання.

«Обставини свідчать про складну динаміку на ринку картоплі в Україні, де цінова волатильність обумовлена як внутрішніми виробничими викликами, так і зовнішніми торговельними факторами», – підкреслила Попович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вишневій у Херсоні немає АТБ: відео, поширене росіянами про дублювання цін у рублях у херсонському супермаркеті – фейк

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів