«Бізнесменів» очікує суд: на Одещині продавали сурогатний алкоголь з метанолом, через що загинули 8 людей

«Бізнесменів» очікує суд: на Одещині продавали сурогатний алкоголь з метанолом, через що загинули 8 людей

Автор: Марина Поліщук 24 Янв. 2024 17:00

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно двох осіб, які виробляли сурогатний алкоголь та збували його через сільський магазин – через це загинули 8 людей, ще 4 госпіталізовані. Трагедія сталася влітку минулого року в селі Старостине Роздільнянської громади Одещини.

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області встановили, що житель Роздільнянського району купував у Дніпрі технічний спирт, отримував його поштою, а потім розводив цей спирт водою, барвниками, харчовими добавками та фасував у тару. Алкоголь передавав своїй знайомій, яка продавала його в місцевій крамниці, зазначає пресслужба БЕБ. 

Детективи Бюро провели 14 обшуків в Одеській області та в місті Дніпро. 5 невідкладних обшуків було проведено безпосередньо в населеному пункті, де сталася трагедія. Зокрема, у домоволодінні продавчині, у магазині, де збували готову алкогольну продукцію, та в помешканнях постраждалих осіб. За результатами слідчих дій вилучено залишки непроданих алкогольних напоїв.

Ще 9 обшуків детективи провели у Дніпрі за місцем зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів. Там виявили та вилучили технічний спирт у бочках по 20, 200 і 1000 літрів, спирт парфумерний, розчинники технічні в асортименті у тарі по 200 літрів і 1000 літрів, мобільні телефони, оргтехніку тощо.

Медична експертиза визначила, що сурогатний алкоголь містив отруйну хімічну речовину – метанол, яка стала причиною загибелі людей. 

Організатору «бізнесу» та продавчині повідомлено про підозру за фактом збуту алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, що призвело до отруєння чи спричинило смерть особи. 

Раніше детективи встановили також постачальника спирту, що використовувався для виготовлення згадуваних алкогольних напоїв. Йому теж повідомлено про підозру та рішенням суду призначено покарання у вигляді 85 тисяч гривень штрафу з конфіскацією майна.

На початку липня минулого року ГУ Нацполіції в Одеській області повідомляло, що трагедія сталася в селі Старостине Роздільнянського району. На момент повідомлення було троє загиблих через вживання сурогату, ще шестеро людей перебували в лікарні в тяжкому стані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині підпільно виробляли цигарки у промислових масштабах

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів