134 млн гривень: оголошено тендер на ремонт школи у Високопіллі з будівництвом мобільного укриття

134 млн гривень: оголошено тендер на ремонт школи у Високопіллі з будівництвом мобільного укриття

Автор: Марина Поліщук 08 Янв. 2024 13:05

У Високопіллі заплановано здійснити капітальний ремонт школи з будівництвом на її території мобільного укриття для учнів та вчителів. Відповідний тендер розміщено на сайті публічних закупівель Prozorro.

Згідно з інформацією тендеру, замовником капремонту будівлі КЗ «Високопільський опорний заклад загальної середньої освіти» виступає Департамент розвитку територій Херсонської облдержадміністрації. Загальна сума ремонту школи разом з будівництвом укриття – 134 млн 092 тис. 240,8 грн.

Роботи мають бути закінчені майже через два роки – до 25 грудня 2025 року.

Станом на 4 січня, день відкриття пропозицій, у тендері взяв участь тільки один учасник: ТОВ «Глобал Білд Інжиніринг», який згоден провести зазначені роботи за 133 млн 739 тис. 332,82 грн. Наразі триває визначення переможця тендеру.

Наразі є два звернення до Держаудитслужби стосовно цього тендеру, обидва стосуються, на думку авторів, недоцільності витрачання коштів з пропозицією відправити ці гроші на ЗСУ.

Зокрема, 27 грудня 2023 року Грищенко Ольга Олександрівна написала: «Херсон стирають з землі, а ви школу?! Гроші на ЗСУ!»

28 грудня 2023 року Бритавська Катерина Сергіївна написала: «Навіщо укриття під час щоденних обстрілів зрозуміло. А навіщо вкладати гроші в ремонт школи, якщо обстріли практично щодня? Ганьба таким тендерам і усім причетним до них. Годі безглуздо витрачати кошти на ремонти коли армія не забезпечена усім необхідним. Гроші на ЗСУ!!!»

Відповіді від Держаудитслужби на жодне зі звернень поки що не надані.

Як повідомляла «Гривна», ремонт школи у Високопіллі та будівництво на її території захисної споруди було предметом обговорення в межах співпраці Херсонської ОВА з Фондом Говарда Баффета. Нагадаємо, що загалом ішлося про облаштування модульних укриттів у 6 школах області, і Високопільська – одна з них.

Оскільки в цих навчальних закладах немає приміщень для облаштування стаціонарних бомбосховищ, тому в планах – відбудувати ці школи та розмістити поруч модульні укриття. Наявність вуличних сховищ дасть можливість близько 5 тисячам дітей навчатися офлайн, зазначив начальник ХОВА Олександр Прокудін 2 січня під час зустрічі з американським підприємцем та філантропом Говардом Баффетом, який приїздив у Херсон.

Йшлося про те, що Фонд Говарда Баффета планує виділити 100 мільйонів гривень на облаштування сховищ у цих школах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підземні лікарні, відновлення житла та захист цивільних – Прокудін про плани Херсонщини на 2024 рік

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів