На території декількох шкіл Херсонщини встановлять вуличні модульні укриття

На території декількох шкіл Херсонщини встановлять вуличні модульні укриття

Автор: Марина Поліщук 03 Янв. 2024 10:15

Херсонська ОВА продовжує співпрацю з Фондом Говарда Баффета. Одним із напрямків допомоги, яку надає регіону благодійна організація, стане облаштування модульних укриттів у 6 школах області. Це нова практика для Херсонщини, хоча, наприклад, в Одесі вуличні бетонні укриття в навчальних закладах активно встановлюють.

Наприкінці минулого місяця голова ХОВА Олександр Прокудін узяв участь в аграрній конференції Victory Harvest. Під час заходу очільник Херсонщини зустрівся з американським підприємцем та філантропом Говардом Баффетом та обговорив з ним подальшу співпрацю.

Ішлося про збільшення інвестицій, кількості машин для розмінування, монтаж модульних зерносховищ тощо. Окремо зупинилися на облаштуванні укриттів у 6 освітніх закладах області.

Уже 2 січня нового року пан Баффет приїхав у Херсон та знову зустрівся з обласною владою. Під час зустрічі знову йшлося про облаштування сховищ у школах.


Говард Баффет та Олександр Прокудін. Херсон, 2 січня 2024 р. Скріншот з відео

За словами Олександра Прокудіна, наразі ці 6 шкіл, про які йдеться, пошкоджені через російські обстріли, на їхній території немає приміщень для облаштування бомбосховищ. Тож у планах – відбудувати ці школи та розмістити поруч модульні укриття. Наявність вуличних сховищ дасть можливість близько 5 тисячам дітей навчатися офлайн, зазначив Прокудін під час зустрічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура вимагає привести до ладу укриття в одній зі шкіл Херсонського району

Він розповів, що до цього часу ще не було практики встановлення модульних укриттів на території навчальних закладів Херсонщини. Проте саме в цих школах немає інших варіантів – тільки закуповувати модульні конструкції. Проєкт на ці бомбосховища розроблений, затверджений і вже пройшов технічну експертизу, зазначив Олександр Прокудін. Не вистачає лише коштів на його реалізацію.

Відомо, що йдеться про навчальні заклади Високопілля, Кочубеївки та Великої Олександрівки. Фонд Говарда Баффета планує виділити 100 мільйонів гривень на облаштування сховищ у цих школах.

До речі, 2 січня під час брифінгу Олександр Прокудін повідомив про завершення облаштування стаціонарних бомбосховищ у двох освітніх закладах Херсонського району. Одне з них – у Станіславській громаді, де укриття зроблене з нуля.

«Захисні споруди облаштовані для тривалого перебування людей. Вони мають освітні та ігрові зони, спальні кімнати для молодших школярів, санітарні приміщення, системи вентиляції, а також забезпечені автономними джерелами живлення.

Одне укриття має площу понад 500 квадратних метрів і розраховане на одночасне перебування до 700 людей. Друге, площею 250 квадратних метрів, може вмістити до 400 осіб», - зазначив очільник області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пологовий будинок і клінічна лікарня – у Херсоні запрацюють підземні медзаклади

На головній світлині: модульне укриття, облаштоване 2023 року на території однієї зі шкіл Одеси. Фото: Одеська міськрада

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів