Під час окупації рідного міста херсонка Наталія Голубєва попри небезпеку допомагала людям – шукала для хворих ліки, готувала їжу для самотніх пенсіонерів та підгодовувала тварин. Уже після звільнення міста, зі збільшенням кількості російських обстрілів, щоб захистити свою доньку, жінка все-таки вирішила тимчасово виїхати з Херсона. Пані Наталія з дочкою нині проживає у Кропивницькому. Та на новому місці жінка продовжує допомагати землякам.
Свою історію херсонка Наталія Голубєва розповіла «Суспільному».
Пані Наталія з дочкою Єсенією виїхали з Херсона у серпні 2023 року. Жінка розповіла, що на Херсонщині лишився чоловік, він поки виїжджати не хоче, а син живе в іншому місті.
У Херсоні Наталія працювала приватною підприємницею в галузі лабораторної діагностики. То ж під час окупації допомагала знайти ліки, яких не було у місті.
«Тиждень-два окупації. Ми розуміли, що треба жити, аптеки потрошку почали працювати, наші ліки були. Та потім російські військові почали в аптеках вибивати скло й забирати все. Тоді люди звертались до мене, бо знали, що я у цій сфері працюю», – згадує херсонка.
Ліки шукала в Херсоні, а потім познайомилась з волонтерами, які евакуйовували людей, й домовилась про допомогу.
«Першу гуманітарку в мене відібрали. Ми скуповували останнє, що було українське в Херсоні. І не в усіх воно було. Продавали, якщо довіряли, якщо знали особисто. В магазинах видно було проукраїнських людей: ти заходиш – висять мочалки блакитна й жовта – всі цього не розуміли, але ми бачили, що це наші», – каже Наталія Голубєва.
Крім цього, пані Наталія разом з донькою в окупації готували їжу й розвозили самотнім пенсіонерам та підгодовували тварин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Така ж незламна, як і її місто: історія херсонки, родина якої налічує 130 людей
Переїхавши на нове місце жінка продовжила допомагати землякам та жителям інших регіонів. У Кропивницькому Наталія відкрила гуманітарний центр для допомоги переселенцям. Роботу не знайшла через вік, попри дві освіти.
«Не беруть, на вік дивляться – 47, все. В мене перша освіта – медична – лаборант, медична сестра. Медсестрою не взяли, сказали: «Ви, переселенці, сьогодні тут, а завтра там». Дивлюсь, маріупольці носять коробки, Бахмут, а херсонцям ніхто не допомагає. Тому вирішила створити центр допомоги херсонцям», – поділилась Наталія Голубєва.
В гуманітарному центрі від благодійного фонду «Медицина Херсонщини», який очолює жінка, переселенці можуть отримати одяг, гігієнічні набори та ліки, які не потребують рецепта.
«Нещодавно нам надали допомогу американські партнери, ми видаємо зараз нові речі – худі та футболки. Раз на місяць ми надаємо продуктові набори, іграшки. Є соціальна шафа – люди можуть прийти й вибрати одяг. Є посуд, постільна білизна. Загалом же працюємо за потребами – надавали й ліжка, й мікрохвильовки», – розказала херсонка.
Допомагають в центрі й переселенцям з інших міст, зокрема Маріуполя, Харкова, Мелітополя, Миколаєва, Очакова, Запоріжжя.
Нині Наталія здобуває освіту психолога, бо хоче допомагати людям, які втратили рідних та дім.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мама Лєна та її мужні Тьоми й Антошки: як звичайна жінка з Херсона стала берегинею для українських захисників
На фото: Наталія Голубєва з донькою Єсенією, «Суспільне. Кропивницький».