Яку воду споживають жителі Генічеська, Скадовська та Каховки?

Автор: Виталий Яшков 15 Ноября 2018 17:23

Сьогодні у ГУ Держспоживслужби відбувся круглий стіл, на якому порушили питання стосовно якості питної води та території Херсонщини. До обговорення долучилися керівники комунальних підприємств та місцеві органи влади.

«Водопостачання - серйозна тема, але більшість міських голів, керівників ставляться до цього халатно. Якщо раніше санепідемстанція здійснювала перевірку якості питної води чотири рази на рік, то зараз – не більше ніж 1 раз на два роки. Враховуючи вище сказане, на 2018 рік із загальної кількості свердловин, а їх 1100, ми знаємо результати лише по 36. Всі інші лабораторних аналізів не проводять», - прокоментував ситуацію начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тарас Година-Арюпін.

Відомо, що останні декілька років контроль водопостачання не проводився у таких містах: Генічеськ, Скадовськ, Каховка, Гола Пристань та пгт Новотрооїцьке. Отже, які сульфати разом із водою споживають місцеві жителі – невідомо.

Що стосується водопостачання Херсона та приміських селищ, то вони отримують його від 5 комунальних підприємств: «Комунсервіс», «Світоч», «Наддніпрянське», «Херсонводоканал» та «Три кринички». Кожне з них має декілька свердловин, за які відповідають та підтримують належний стан. Найбільша кількість свердловин у «Комунсервіс» – 16.

6 років тому на теренах Херсонщини була запущена обласна програма «Питна вода Херсонщини 2012-2020». Вона буда сформована з пропозицій районних рад, ОТГ та передбачає відкриття нових 5 лабораторій, упорядкування джерел питної води, встановлення станцій для очищення питної води.

Як зазначив представник Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, до 2018 року програма фінансувалася за кошти міського бюджету. Зараз передбачено фінансування саме з державного бюджету.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів