День 824. 27 травня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 824. 27 травня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Дарина Лапіна 27 Май 2024 20:00

В Херсоні квітнуть троянди біля корпусу молодшої школи сина, в якому не лишилося жодного вікна. А історичні корпуси гімназії знищені.

троянди не перетворилися на чагарник, за ними дбають.

одні руйнують, а інші дбають під обстрілами.

щемно.

***

Сьогодні спробувала потрапити у свою затоплену хату - не змогла. От тільки три тижні тому мені полагодили там замок, який просів від вібрацій та вибухів (я навіть тоді побувала в ній із журналістами Суспільного) - і знов те саме!

Вибухи струшують хату до фундаменту, двері опускаються, замок тягне і ламає.

Був у мене аварійний вхід через чорні двері, але хтось із сусідів побачив, що вони легко відкриваються і "допоміг" - забив двері цвяхами.

То в хату я не попала. І вже найближчим часом не піду. Це до питання, як мати і не мати хату одночасно...

***

Завдяки програмі "єВідновлення" більше 300 мешканців Чорнобаївської громади отримали компенсації за пошкоджене та зруйноване житло.

***

Сильний вітер - а частково випалений/ вирубаний ворогом Олешківський ліс (ну точно як у "володарі перснів" усе!) відкриває дорогу степовим вітрам і суховіям, пісковим бурям і т.д. - так от, вітер трошки обмежив активність руських дронів. "Нє какождає дішовая іранская птіца долєтіт до сєрєдіни Дніпра". Принаймні мені так хочется думати, що вітер трохи побув за нас.

А проте він створював містянам і капості. Плівку  на побитих вікнах і дахах повідривав, дерева поваляв. Неподалік від церкви завалило стару акацію, вона порвала, падаючи, електродроти і спричинила пожежу. Чоловіки наші загасили.

***

27 травня Херсонський обласний художній музей ім. Олексія Шовкуненка святкує 46-річчя. Ні, святкує — це занадто гучно сказано, бо пограбований і неодноразово обстріляний музей зараз тужить за своїм сповненим виставкової круговерті довоєнним життям, за втраченою колекцією та численними гостями та друзями.

Офіційно Херсонському художньому 46 років — як для музею, це зовсім юний вік. Але незважаючи на це музей мав надзвичайно цікаву, багату і різноманітну колекцію. Якби не війна та пограбування вже під час російської окупації, сьогодні вона могла б нараховувати 14 тисяч предметів. Це твори, які географічно обіймали би весь світ, а хронологічно охоплювали чотири століття: ікони, живопис, скульптура, декоративні твори тощо, крім цього унікальний рамний фонд позаминулого століття і розкішна бібліотека рідкісних і цінних видань з мистецтва. Але вкрадено занадто багато: більше 10 тисяч найцінніших творів мистецтва були незаконно вивезені російською окупаційною адміністрацією, це пограбування арт-мародери намагалися замаскувати нещирими словами про «евакуацію» та «порятунок культурних цінностей».

***

Компанія "Епіцентр" повідомила, що виплатить по 1 мільйону гривень родинам усіх загиблих внаслідок російського удару по будівельному гіпермаркету в Харкові — а також будуть фінансово підтримувати неповнолітніх дітей, які залишилися сиротами через атаку.

***

Діючий член Ради церков при Херсонській ОВА новокаховській митрополит Філарет отримав російський паспорт. Вчитайтеся. Діючий. Його включив в цю раду своїм розпорядженням Oleksandr Prokudin! Очевидно, що він навряд знав хто це, але чиновники, які складали список могли б перевірити де цей Філарет і чим займається?

Профнепридатність у всьому.

Я вже мовчу, що в списку цієї ради є людина без українського громадянства.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів