У Херсоні продовжують запровадження класів інклюзивної освіти

Автор: Антон КОСТЮК 16 Октября 2018 14:28

У сучасних реаліях класи інклюзивної освіти – це гостра необхідність, адже вони дають можливість дітям з особливими освітніми потребами бути почутими однолітками та вчителями. Згідно з реформою «Нової української школи», такі класи мають бути у кожньому закладі загальної середньої освіти.

Питання інклюзивної освіти обговорили 16 жовтня у Херсонській гімназії № 3 на регіональній конференції «Світ можливостей для кожної дитини». Це проект, який спрямований на розвиток учнів з особливими потребами в галузі навчання.

Головна мета проекту – донести месендж: «Всі ми різні, але живемо та співпрацюємо разом в одному суспільстві». Гостями заходу стали представники відділу освіти міськради, керівники проекту, психологи та педагоги херсонських шкіл. Розпочався захід з виступу народного театру «Арт-ідея». Діти у форматі спектаклю розповіли глядачам про проблеми дітей з особливими освітніми потребами.

На сьогодні у Херсоні навчається 721 дитина з особливими освітніми потребами. «Індивідуальна форма навчання не може повністю інтегрувати дитину в суспільстві. Таку кількість дітей не можна взяти і відгородити від суспільства», - говорить директор громадського об’єднання «Центр «Софія» Ольга Цилінко.

Займатися розвивитком таких дітей слід не з шкільної парти, а з дитячого садка. Навчає особливих діток дошкільного віку Херсонський ясла-садок № 82. Тут навчається 17 «сонячних» дітей. «Ми намагаємося виховати з таких дітей повноцінних членів суспільства. Наш досвід засвідчує, що такі діти адаптувалися у дитячому садку, але потрібно більше уваги та розуміння зі сторони сім'ї», - говорить психолог ясла-садка № 82 Юлія Алексеюк.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що інклюзивна освіта повинна розвиватися та запроваджуватися у всіх школах на території Херсонщини. Адже не слід відгороджувати цих дітей від суспільства, а слід дати їм можливість повноцінно жити та розвиватися у ньому. Також ця система освіти виховує і здорових дітей, адже вони вчаться людяності та толерантності. Наразі, у Херсоні тільки починають активно запроваджувати інклюзію.

Нещодавно «Гривна» повідомляла про відкриття комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр» у Новій Каховці.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів