У 2018 році Кабінет Міністрів України вирішив впровадити додаткову допомогу родинам при народженні дитини. Так би мовити, простимулювати молодих сімей до поповнення та збільшити відсоток народжуваності у країні.

Саме тоді вперше заговорили про створення урядового проекту “бебі-бокс”. На балачках вирішили не зупинятися і вже 20 червня підписали постанову, згідно з якою пакунки для новонароджених малюків стали видавати у пологових будинках.

Що таке “бебі-бокс” та яке його наповнення

Якщо простою мовою, то “бебі-бокс” - це коробка, в якій зібрані всі необхідні речі для малюка на перший місяць. За списком до переліку увійшли:

- шапочки бавовняні для немовлят (0-3 місяців і 3-6 місяців);

- серветки вологі (не менше 56 штук);

- підгузники (не менше 94 штук);

- пелюшки: ситцева, фленелева, муслінову і багаторазова вологостійка;

- шкарпетки з бавовни;

- два боді з коротким рукавом;

- два боді з довгим рукавом;

- два “чоловічка” з довгим рукавом і штанцями;

- ножиці манікюрні дитячі;

-дві пари повзунків з закритим носком;

- термометри: для води і електронний для тіла;

- плед-ковдру: трикотаж і бавовна;

- матрац;

- рушник махровий для купання (з куточком);

- іграшка-брязкальце розвиваюча;

- рідке мило-шампунь дитяче;

- крем з вмістом ланоліну 100%;

- прокладки для лактації (не менше 60 штук);

- коробка-люлька з міцного картону (в яку упаковується весь товар).

За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення Херсонської ОДА Вікторії Рильської, отримати такий дарунок від держави можна за декілька днів після пологів або під час виписки абсолютно кожній породіллі.

У разі відсутності у пологовому будинку допомоги її видача проводиться місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування отримувача. Під час видачі отримувач має написати заяву, яка засвідчує про передання пакунку.

На момент отримання, від одного з батьків потрібен тільки підпис. Ніхто з родин не повинен сплачувати за “бейбі-бокс”, адже це державна допомога.

Зазначимо, що даний пакунок надається на кожну новонароджену дитину окремо. Тобто, якщо у вас народилася двійня або близнюки, ви отримаєте пару пакунків.

Станом на 1 грудня 2019 року видано 6760 одиниць пакунків малюка по Херсонській області. Враховуючи те, що кожен “бебі-бокс” коштує 5 тисяч гривень, за 11 місяців теперішнього року на пакуночки на Херсонщині витратили майже 33,8 млн грн.

Топ-3 умови, за яких можуть відмовити у наданні пакунку

Попри те, що право на державну допомогу мають всі громадяни країни, деякі родини можуть отримати відмову на отримання “бебі-боксу”. Нижче ми перерахуємо три пункти, що можуть вплинути на видачу допомоги.

По-перше, офіційна відмова родини від новонародженої дитини у пологовому будинку. У такому випадку пакунок отримує патронатний вихователь, який доглядатиме за малечею.

По-друге, відбування матір'ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування малечі в будинку дитини при установі виконання покарань.

По-третє, смерті новонародженої дитини в пологовому будинку.

“У разі коли у матері новонародженої дитини відсутні документи, що посвідчують особу, пологовий будинок залучає фахівців із соціальної роботи для надання матері соціальних послуг з метою оформлення/відновлення таких документів. При цьому допомога «пакунок малюка» надається батьку або родичам такої дитини, а у разі їх відсутності - матері новонародженої дитини на підставі акта приймання-передачі”,- зазначила Вікторія Рильська.

Додаткові привілеї: як виглядає оновлений “бебі-бокс”

У 2019 році Міністерство соціальної політики вирішило переглянути вміст пакунку та внести корективи. Після спільних обговорень було прийнято рішення збільшити його на 10 товарів.

Так, додали дитячі шкарпетки, нагрудник на вік 4-6 місяців та шість пелюшок. З одягу в бокс потрапив демісезонний комбінезон з капюшоном з синтепоновим наповнювачем.

Крім того, доповнили пакет малюка килимком з двома знімними м'якими дугами і підвісними іграшками. У коробці є спеціальна гребінець для волосся, а також губка для купання малюка.

Не забули і про новоспечених мам: для них в бебі-бокс поклали пачку післяпологових і звичайних прокладок. Тобто наразі у пакунку малюка міститься 38 найнеобхідніших товарів.

Попри те, що кількість товарів у пакунку збільшилася, сума, яку витрачає держава залишилася незмінною - 5 тисяч гривень. Мабуть, пожертвували якістю окремих товарів.

Що кажуть херсонки про “бебі-бокси”

Цікаво, чи вартують пакунки 5 тисяч гривень та чи справді цих речей вистачає хоча б на перший місяць життя маленької дитини? Ми вирішили не гадати, і поспілкувалися з кількома матусями, які отримали “бебі-бокси” цьогоріч.

“Ми були приємно здивовані, коли дізналися про додаткову допомогу. Та розчарування не змусило себе чекати. Я одягнула підгузник малюку і він майже відразу став протікати. Сенсу від них ніякого. Що стосується одягу, то якість така собі і не коштує тих грошей. Я розумію, що ціни на товари сьогодні шалені, проте краще б поклали менше, але якісніше. Це моя особиста думка”,- прокоментувала молода матуся Надія.

Херсонка Світлана також була не дуже вражена наповненням “бебі-боксу”. Проте, за її словами, такий варіант ідеально підходить для малят з неблагополучних родин, адже їх батьки витрачають державні кошти на будь-що тільки не за призначенням.

Є й такі матусі, які залишилися задоволеними від пакунку.

“Коли відкриваєш коробку, усе таке кольорове та яскраве. Ми одразу одягнули на донечку боді та закутали в новеньку ковдру. Прала та прасувала речі як завжди і все з ними було гаразд, навіть не втратили форму та колір. Ми з чоловіком задоволені”,- прокоментувала Марія.

Відомо, що у 2020 році Міністерство соціальної політики України в черговий раз бажає переглянути наповнення та внести корективи. Чи почують вони відгуки та чи врахують при формуванні - дізнаємося у наступному році.

Тэги:

Важно
Дети
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів