Сьогодні українці не поспішають збільшувати кількість членів родини, адже це доволі-таки затратно. Так від цін та небажання страждає демографія нашої країни.

Аби хоча б якось заохочувати сім`ї до народження дитини та збільшити населення, у 2001 році в Україні прийнято рішення ввести соціальні виплати по народженню дитини.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ХОДА, за минулий рік на Херсонщині призначено допомогу 36493 заявникам.

На яку суму можуть розраховувати родини

Сьогодні по народженню дитини херсонці отримують державну виплату у розмірі 41280 гривень. Можливо ця сума виявиться для вас приманкою, але одразу зазначимо, що вона розбирається на кілька десятків виплат і тоді вже здається не такою великою.

Перша сума, яку отримують батьки - 10320 гривень, а решта допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами. Тобто, якщо відкинути вже першу суму допомоги, то залишається 30 960 гривень. Поділимо їх на три роки і отримуємо 860 гривень на місяць.

Враховуючи сьогоднішні ціни, її вистачить тільки на пакунок підгузків або з баночку дитячої суміші.

Як херсонці можуть отримати допомогу від держави

За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Вікторії Рильської, на допомогу може розраховувати кожна українська сім`я, в якій народилася дитина.

Проте, щоб отримати її потрібно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. На момент звернення при собі потрібно мати:

- документ, що посвідчує особу (зазвичай це паспорт);

- заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина;

- копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Звертаємо увагу батьків, які за певних умов не можуть прийти до вищезазначеного органу! Ви можете подати заяву в електронному форматі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Але тоді в одного з батьків має бути електронний підпис, щоб офіційно завірити звернення. Його можна отримати в банках. Якщо ж цього підпису немає, тоді протягом місяця потрібно прийти до управління і підписати її самостійно. В іншому випадку заява анулюється.

В яких випадках можуть зупинити виплати

Ні для кого не є секретом, що держава може не лише дати, а й забрати обіцяні виплати. І тут вже будуть винні не представники влади чи працівники соціального захисту, а самі ж батьки.

Виплати можуть припинити за кількома випадками:

перший - отримувача допомоги позбавляють батьківських прав або ж він самостійно приймає рішення відмовитися від дитини;

другий - нецільове використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

третій - перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням усиновлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування або дитини, батьки якої дали згоду на її усиновлення;

четвертий - смерті дитини або отримувача допомоги.

Виплати припиняються з наступного місяця після виникнення зазначених обставин.

Нагадаємо, крім виплат з 2018 року в Україні запровадили допомогу “Пакунок малюка”. Вона надається під час виписування з пологового будинку. Що міститься у пакунку, як його отримати та скільки це коштує державі читайте у нашому матеріалі.

Тэги:

Важно
Деньги
Дети
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів