З 9-го лютого змінюються правила перетину адмінмежі з тимчасово окупованою територією АР Крим. Вони мають спростити процес перетину кордону для громадян України. Більшою мірою ці зміни стосуються неповнолітніх, зокрема діти, які навчають в Україні, зможуть перетинати кордон без супроводу батьків.

“Одна з причин цих змін — родини політв’язнів, чиї батьки перебувають у місцях відбування покарань в Росії. Тому виникла необхідність, аби діти могли вільно пересуватися з одним із членів родини на територію материкової України. Також це зроблено для того, аби громадяни, які бачать майбутнє своїх дітей в Україні, змогли вільно потрапити на територію нашої держави, без дозволу іншого з батьків”, - зазначив завідувач сектору у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Денис Чистіков.

Про зміни, які стосуються перетину адмінмежі з АР Крим, розповів начальник прес-служби Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов.

Перша зміна: скасовано проїзний документ дитини, який мав пред'являтися при перетині адмінмежі. Тепер батькам необхідно тільки показати прикордонній службі документ, який підтверджує особу дитини.

Друга зміна: громадяни, що проживають на тимчасово окупованій території, й заїжджають на материкову частину України разом з дитиною, зможуть без нотаріального доручення іншого з батьків повернутися назад.

Третя зміна: діти, що навчаються в інших регіонах України, можуть перетинати адмінмежу без супроводу батьків. З умовою, що інформація про навчання міститься в єдиній базі Міністерства освіти. В цю базу учень потрапляє автоматично, коли отримує студентський квиток. Ця зміна стосується дітей віком від 14 до 16 років.

Важливо: до перетину адмінмежі з тимчасово окупованою АР Крим допускаються лише ті громадяни, що не мають заборгованостей (аліменти, кредити в банках тощо).

“Наступний пункт працював й до цього, але його трохи змінили. Якщо громадяни з окупованого Криму прямують на території материкової України для оформлення документів, то назад вони можуть повернутися по довідці, яку надає міграційна служба”, - додає Шевцов.

Тэги:

Важно
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів