Херсонська міська рада намагається виставити на аукціон чотири бібліотеки: №24 та №7 (дитяча), що знаходяться на вулиці Патона, 4-а та №19 і №17 (дитяча) за адресою вулиця Лавреньова, 11. Таким чином влада хоче звільнити просторі приміщення загальною площею майже 1000 квадратних метрів. Цим самим залишивши Херсон без 4 бібліотек, а 75 бібліотекарів без роботи. Чому так сталося й що буде далі - читайте у матеріалі журналістів сайту “Гривна”.

На засіданні сесії Херсонської міської ради, яке відбулося 20 грудня 2019 року, депутати більшістю голосів підтримали проєкт рішення “Про затвердження переліку об’єктів, що перебувають у комунальній власності Херсонської міської територіальної громади та підлягають приватизації”. До цього переліку потрапило 87 об’єктів комунальної власності, зокрема й приміщення чотирьох міських бібліотек.

Найцікавіше починається з самого початку. Цей проєкт рішення не був опублікований на офіційному сайті Херсонської міської ради за 20 днів до голосування, як того вимагає закон. Депутати отримали документ перед початком голосування у сесійній залі. Перелік об’єктів приватизації навіть не дали розглянути депутатським комісіям, що також є порушення регламенту сесії Херсонської міськради. До цього ж про приватизацію деяких об’єктів орендарі дізналися вже після сесії. Тому законність прийняття такого рішення вже викликає сумніви.

«Так, дійсно, можуть бути такі обставини, коли порядок денний сесійного засідання може доповнюватися проєктами рішень за прискореним розглядом. Більше того, такі обставини чітко визначені регламентом Херсонської міської ради, але чомусь для начальника управління комунальної власності Аліси Вербицької діють зовсім інші норми і правила. Рішення сесії з питань 33 та 34 порядку денного не підписую, надаю зауваження й заперечення. Об’єкти комунальної власності не можуть «реалізовуватись в темну», - заявила секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко, яка виступає проти приватизації бібліотек.

Виставити бібліотечні приміщення на аукціон - лише перший крок по знищенню бібліотек. Другий народні обранці зробили 23 січня, коли героїчними зусиллями ухвалили бюджет Херсона-2020. У новому проєкті бюджету з управління культури Херсонської міськради зняли 4 млн грн.

“У сесійній залі виникла доволі дивна ситуація: за 20 хвилин до початку сесії нам роздали додатки, де було прописано, що з управління культури планується зняти 4 млн грн. Бюджетний процес не має так відбуватися”, - сказала Урсуленко на засіданні сесії.

Вже пізніше стало відомо, що 4 млн грн депутати зняли з зарплат працівників бібліотек. До речі, ці зміни до проєкту бюджету, також не були оприлюднені на сайті. Тобто депутати міської ради із порушенням кількох процедур поставили перед керівництвом херсонських бібліотек питання про можливе скорочення 75 ставок.

Враховуючи вищесказане стає зрозуміло, що таке рішення Херсонської міської ради - незаконне. Тому його будуть оскаржувати в судовому порядку. Про це повідомила херсонська активістка Євгенія Вірлич.

До речі, зараз бібліотеки також платять за оренду приміщення, але ця платня є просто мізерною - 1 гривня в рік. Скоріш за все, новий власник будівлі, який “з молотка” отримає право на приватизацію цих приміщень, не залишить таку орендну ставку. Тому бібліотеки або “опиняться на вулиці”, або з міського бюджету будуть виділятися додаткові кошти на оплату оренди приміщень. У другий варіант віриться мало, адже навіщо виставляти на аукціон приміщення, щоб потім знову їх орендувати.

Від себе додамо, що редакція сайту “Гривна” виступає категорично проти закриття бібліотек у Херсоні. Адже бібліотеки - осередок культурного життя містян. В них часто проводяться різноманітні тренінги, лекції та інші культурно-масові заходи. Через рішення ряду депутатів Херсонської міської ради місто може залишитися без чотирьох бібліотек, а близько 75 бібліотекарів залишаться без роботи. Ми вважаємо, що таке рішення народних обранців більше схоже на рейдерське захоплення комунального майна.

Тэги:

Власть
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів