Херсонки Юлія Лєтова та Алла Бугаєнко виховують особливих діток з синдромом Дауна: маленьких Тоню та Данила. Зовсім нещодавно вони стали учасникам фотопроекту «Краса без обмежень», який покликаний формувати в людей толерантне ставлення до осіб з інвалідністю. На фотографіях, які були зроблені в рамках проекту, зображені особливі дітки разом із військовослужбовцями 11-ї окремої бригади армійської авіації. Сьогодні фотовиставку презентували у Херсонському обласному театрі імені Куліша.

«Це суто соціальний проект. Звісно, його головна мета – сформувати толерантне ставлення до людей з інвалідністю, продемонструвати, що краса може бути не тільки у зовнішньому вигляді, а й у внутрішньому. Ця краса виявляється у підтримці сильніших над слабшими», - говорить голова Всеукраїнської організації осіб з інвалідністю «Велід» Віктор Булка.

Участь у цьому проекті для особливих діточок була цілком безкоштовною. Із ними працювали професійні гримери, фотографи та викладачі. «Краса без обмежень» дає змогу їм соціалізуватися у суспільстві. Водночас цей проект привертає увагу громади до проблем людей з особливими фізичними потребами.

Мами особливих діток, які стали героями фотопроекту “Краса без обмежень” підкреслюють, що участь у професійній фотосесії допомогла їхнім дітям відчути себе справжніми маленькими зірочками.

«Цей проект дав їй змогу піти на контакт з іншими людьми, а це для нас дуже важливо. Ми хочемо показати, що ми такі як всі, ми також хочемо брати участь в фотосесіях. Ми зовсім нічим не відрізняємося від звичайних людей, які займаються цим. Можливо, у нас набагато більше талантів ніж у звичайних діток», - говорить мама особливої учасниці фотопроекту Юлія Лєтова.

За словами фотографині проекту «Краса без обмежень» Марини Бурак, над створенням світлин команда з фотографів та гримерів працювала близько 5 днів. Загалом у фотозйомці взяло участь 20 особливих діток та 20 військовослужбовців.

«Найскладніше було те, що нам було необхідно відзняти зиму в червні. Дітям було потрібно одягати светри та ковдри, аби створити цю святкову новорічну атмосферу. Сказати, що було спекотно – нічого не сказати. Чи легко працювати з особливими дітками? З впевненістю можу сказати, що так. Вони дуже щирі та душевні. Працювати з ними – одне задоволення», - говорить Марина.

Вже 3-го грудня у Міжнародний день осіб з інвалідністю Херсонський театр імені Куліша знову відчинить свої двері, аби зустріти особливих гостей. Саме цього дня на одній сцені виступлять інклюзивні актори спільно із професійними акторами театру. Зазначимо, що цей захід буде благодійним. В ході його проведення будуть збиратися кошти, які підуть на виготовлення інклюзивного календаря, який буде містити в собі фотознімки учасників проекту «Краса без обмежень».

«Головна мета цієї ідеї зробити так, аби ті люди, які приймають рішення, поставили собі в кабінети цей інклюзивний календар. Він має їм нагадувати для кого вони працюють та для кого вони забезпечують права й можливості. Звичайно, що вони мають думати про всіх людей без винятку, але в першу чергу цього потребують люди з особливими фізичними потребами», - говорить Віктор Булка.

Також Віктор додав, що вони планують виготовити близько 50 інклюзивних календарів. На створення одного необхідно близько 250-300 гривень. Їх почнуть друкувати, якщо в ході проведення благодійного заходу вдасться зібрати необхідну суму. Тому всіх, хто має бажання зробити власний внесок у добру справу, будуть чекати на інклюзивній виставі 3-го грудня о 12:00 в Херсонському обласному театрі ім. Куліша.

Тэги:

Благотворительность
Мероприятия
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів