“Ліквідувати декілька оздоровчих санаторіїв Херсонщини”,- таке рішення прийняли депутати Херсонської обласної ради на останній сесії у 2019 році.

Попри те, що дітей, які сьогодні потребують оздоровлення, вдосталь, кількість санаторіїв в області скоротять на три. До переліку ліквідованих потрапили:

- Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій «Дружба»;

- Новоолександрівський обласний дитячий гастроентерологічний санаторій;

- Новомаячківський дитячий психоневрологічний санаторій «Надія».

Та причини ліквідації закладів в офіційних документах, що опубліковані на сайті держустанови, не повідомляється.

Аби дізнатися, з яких причин дані заклади перестануть функціонувати та де цьогоріч оздоровлюватися дітям, журналісти інтернет-видання “Гривна” звернулися до представників Херсонської обласної ради.

“Рішення про ліквідацію вищевказаних трьох об’єктів прийнято, враховуючи висновки та рекомендації постійних комісій обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності та з питань охорони здоров’я та здорового способу життя керуючись статтями Господарського кодексу України”,- зазначив перший заступник голови облради Василь Зеленчук.

Що стосується оздоровлення дітей, то на теренах Херсонщини діє чотирирічна обласна програма. Загальний обсяг фінансування якої склав приблизно 147,5 мільйонів гривень, з них 2,9 мільйонів гривень витратять у 2020 році.

За словами Зеленчука, на отримання оздоровчих послуг в рамках цієї програми можуть розраховувати діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. До них відносяться: діти-сироти, малеча, батьки яких були учасниками АТО та ООС, переселенці, а також діти, чиї батьки загинули під час виконання службових обов’язків. Нагадаємо, минулого року оздоровили понад 41 тисячу дітей. У 2020 кількість майже не змінилася.

Зазначимо, що в рамках програми, діти необов’язково відпочиватимуть в закладах Херсонщини, адже передбачені поїздки в інші регіони. Проте, до яких саме закладів на відпочинок поїдуть діти цього літа поки ще невідомо.

Крім оздоровлення дітей у програмі є ще декілька важливих пунктів. Наприклад, поліпшення матеріально-технічної бази закладів оздоровлення та відпочинку, проведення сертифікації закладів, укомплектування бази медичними працівниками, а також перевезення дітей до місця відпочинку та охорони території. Власне на це й планують витратити вищевказану суму.

Тэги:

Дети
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів