З чим в українців асоціюється святкування Нового року? Напевно, з прикрашеною ялинкою, подарунками, новорічним столом, феєрверками та святкуванням в колі рідних людей. Наприклад, у Херсоні традиційно в центрі міста встановлюють новорічну ялинку й святковий ярмарок, де містяни збираються, аби разом зустріти Новий рік.

Варто пам’ятати, що Новий рік – це інтернаціональне свято. Тому у всіх країнах його святкують по-різному, а подекуди закордонні традиції та звичаї можуть здатися нам незвичними або навіть дивними. Тож, у цьому матеріалі ми зібрали ТОП-5 цікавих новорічних звичаїв з різних країн світу.

1. Австралія

У цій країні через відсутність звичних новорічних атрибутів: снігу, ялинок та оленів місцеві мешканці вигадали свою достатньо-таки цікаву новорічну традицію. В Австралії Дід Мороз з’являється не на санях з оленями, а на яскраво прикрашеному серфінгу у плавальному костюмі на пляжах Сіднея. У новорічний вечір прийняти збиратися великими компаніями, аби разом зустріти Новий рік.

2. Аргентина

В Аргентині не прийнято йти в Новий рік зі стопами старих документів. Тому аргентинці за давньою традицією в останній день робочого року викидають прямо з вікон старі календарі, непотрібні бланки, відомості та інші документи. У Буенос-Айресі (діловій частині країни) вже до 12 години дня вулиці міста майже повністю вкриті папером.

3. Велика Британія

Мріяли поцілувати дівчину, яка вам подобається вже не один рік, але ніяк не можете набратися сміливості? У Великій Британії для цього достатньо лише прикрасити свою домівку гілками «гострокутника» й омели білої. За звичаєм кожного року, напередодні Різдва, будь-який чоловік може поцілувати будь-яку дівчину, що зупиниться під цією рослиною.

4. Норвегія

У новорічну ніч у Норвегії діти чекають не на прихід Діда Мороза, а на козу, яка має принести їм дарунки. Згідно з давньою легендою, король Олаф ІІ зніс поранену тваринку зі скелі, врятувавши їй життя. Далі її вилікували у палаці й відпустили на волю. У знак вдячності коза щоночі приносила своєму рятівнику корисні дарунки – цілющі рослини. Норвежці зустрічають козу святковими пригощаннями – сухими колосками вівса, яке на Новий рік кладуть в дитяче взуття. Зранку малеча знаходить у своїх черевичках не солому, а новорічні дарунки.

5. Китай

Варто розуміти, що китайці живуть за місячним календарем. Тому в цій країні Новий рік прийнято святкувати під час молодого місяця, який перепадає на кінець січня – початок лютого. До речі, саме тому Новий рік в Китаї називають Місячним Новим роком або Святом Весни. Зазвичай китайці відзначають це свято в родинному колі влаштовуючи гучне застілля. Кожного року китайці влаштовують святкову ходу з ліхтарями. Китайці вірять, що цим вони освічують собі шлях у наступний рік. Невід’ємний атрибут святкування новорічних свят у Китаї – піротехніка. Вважається, що гучні вибухи відлякують злих духів.

У Китаї існує чимало цікавих традицій, які місцеві обов’язково дотримуються при святкуванні Нового року. Наприклад, вони вимащують свої фотографії сажею і спалюють їх. Місцеві вірять, що таким чином вони зможуть приєднатися до близьких людей, які вже покинули цей світ. Також китайці намащують губи медом, аби люди говорили тільки щось добре та приємне. Напередодні святкування китайці вішають на двері своїх осель зображення воїнів, аби ті відлякували злих духів, які хочуть зіпсувати святкування.

Тэги:

Культура
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів