Засміченні прибудинкові території у Херсоні вже встигли стати нормальним та звичним явищем. Недобросовісні мешканці будинків викидають сміття навіть не доходячи до сміттєвих контейнерів. Нерідко трапляються й власники приватних будинків, які не хочуть засмічувати свій двір, тому просто викидають своє сміття на вулиці міста.

До редакції сайту “Гривна” звернулася читачка, яка повідомила, що невідомі чоловіки викинули купу будівельного сміття на набережній у парку Слави. Також вона додала й відео, де видно, як чоловік викидає з автомобіля мішками будівельний непотріб:

У цьому матеріали ми хочемо довести, що вивезти сміття на сміттєзвалище значно дешевше, ніж просто викинути його в центрі міста, як це зробили герої відеоролику.

Згідно з рішенням виконкому Херсонської міськради, міський полігон твердих побутових відходів приймає сміття від населення за 11 гривень 33 копійки за один кубічний метр. Наприклад, герої відеоролику, які викинули будівельне сміття на центральній набережній Херсона, могли відвезти його на полігон за максимум 50 гривень. Тому вони вирішили зекономити якісь 50 гривень, але забруднити своїми мішками центр Херсона.

До речі, згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, недотримання правил благоустрою карається штрафом від 340 до 1360 грн. Для юридичних осіб штраф трохи більше - 850-1700 грн. Тому, якщо цих чоловіків затримали би правоохоронці, то така економія обернулася б для них чималим штрафом.

“Будівельні відходи - це окрема категорія сміття, тому їх не беруться вивозити комунальні служби міста. Не варто перетворюватися в чергового не дбайливого господаря і «вивалювати» в рідному дворі мішки, які будуть роками лежати біля сміттєвих баків. Подбати про вивезення варто самостійно - тим більше, що це зручна і не дуже дорога послуга”, - зазначили в одній з компаній, яка займається вивезенням будівельного сміття у Херсоні.

Якщо у вас немає власного транспортного засобу, то доведеться найняти вантажників та автомобіль. Ціна на таку послугу залежить від того скільки сміття вам потрібно вивезти. Звичайно, що можна найняти “КАМАЗ” на 38 м³, який обійдеться вам в 2100 гривень. Судячи з купи сміття, яку викинули чоловіки на набережній, то їм було достатньо заплатити 200 - 300 гривень, аби сміття завантажили та вивезли на сміттєзвалище.

Тож ми бачимо, що сміття все-таки дешевше довести до сміттєзвалища. По-перше, це значно дешевше, ніж сплачувати штраф за порушення вимог з благоустрою. По-друге, так ви не засмічуєте Херсон, який й без того не надто чистий.

Тэги:

Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів