Стипендія – таке омріяне слово для абітурієнта та студента. Складаючи екзамени та вступаючи до вищого навчального закладу, кожен мріє потрапити до числа щасливчиків. Коли не потрібно сплачувати за знання, а навпаки отримувати кошти за гарні відмітки.

Наразі в Україні діє три різновиди стипендії: академічна, підвищена та соціальна. Давайте детально розберемо кожну.

Так, академічну стипендію отримують студенти, яким вдалося потрапити на бюджетну форму навчання з початку зарахування та тримати свій середній бал не нижче чотирьох. Її сума складає 1296 гривень.

На підвищену стипендію претендує близько 5% студентів вищого навчального закладу, які показали високі результати здачі сесії. ВУЗи наділені правом самостійного визначення обсягу стипендій за правилами, схваленими засіданням навчальної ради. Наразі її розмір - 1 892 гривні.

Що стосується соціальної, то її отримувачами виступають особи-пільговики. Наразі перелік пільговиків великий, проте основними претендентами на таку форму заохочення є переселенці з тимчасово окупованого Криму та Донбасу, діти воїнів АТО та діти-сироти. Соціальна стипендія - 1 168 гривень.

Як прожити на стипендію і при цьому добре почуватися?

1 296 гривень – це багато чи мало? Що можна купити за ці кошти і чи реально прожити на них цілий місяць? Журналісти інтернет-видання “Гривна” вирішили не вигадувати і показати на справжньому прикладі.

Відомо, що на сьогоднішній день у Херсонському державному університеті (ХДУ) навчається 5820 студентів, з них 2274 на бюдженій формі. Головною героїнею нашого матеріалу стала студентка соціально-психологічного факультету ХДУ Дарина. Дівчина розповіла нам про раціональний розподіл стипендії та її використання.

«Я справжній приклад того, що на академічну стипендію цілком можна прожити і не вимагати гроші від батьків. Так, буває важко, але правильне планування витрат зробить своє діло»,- прокоментувала Дарина.

Розподіл у Дарини дуже простий. Першочергово дівчина намагається вирішити важливі питання: сплатити за проживання у гуртожитку – це 520 гривень, закупити необхідні продукти харчування, відкласти на проїзд та трішки на розваги.

За словами магістрантки, найбільша пастка для студентів, де вони можуть витратити багато коштів – магазини, торгово-розважальні центри та заклади харчування. Тому вона відразу розробила план, яким наразі ділиться зі студентами-першокурсниками і називає це «Даринин лайфхак».

Правило №1: перед тим, як відвідати магазин чи супермаркет потрібно скласти чіткий список необхідних продуктів, предметів для закупівлі. Це допоможе Вам не розглядати усі інші товари та не блукати годинами між рядами. Адже досить гарної упаковки або надпису «знижка» і товар вже потрапляє у Ваш кошик.

Правило №2: відвідувати університетські буфети не обов‘язково. Краще раніше прокиньтесь, гарно поснідайте та складіть із собою невеликий перекус чи ланчбокс. Це дозволить не лише зекономити кошти, але й тримати себе у формі.

Правило №3: кафе – це добре, проте навіщо витрачати величезні кошти за ту ж саму каву, якщо її можна посмакувати і вдома. Наприклад, зібрати подружок та влаштувати собі міні-посиденьки. Приготуйте щось смачненьке або придбайте у магазині, заваріть чаю чи кави та увімкнуть класний серіал. Плюсів у цьому багато: не потрібно нікуди йти, а отже піжама-style і без зайвих очей. Такий варіант ідеально підходить для студентів, які мешкають у гуртожитку.

Правило №4: воно стосується шопінгу (ред.- придбання одягу та взуття). Запам'ятайте корисне правило! Краще купити одну якісну річ, що Вам дійсно до вподоби, аніж набивати шафу дешевим непотребом. Так, можливо потрібно буде відкладати кошти, проте це стимул. І не забувайте, що магазини завжди проводять розпродажі, а отже і там можна знайти гарні речі за приємною ціною. Можливо хтось і не погодиться, та хоча б зрідка зазирайте у стокові магазини. Там на 300 гривень можна підібрати гарний look.

Поговоримо про транспорт, адже студенти зазвичай користуються саме громадським транспортом і не лише у місті. де навчаються, а й їздять додому. Наступне правило стосуватиметься саме транспорту.

Правило №5: якщо є можливість раніше вийти з домівки і пройтися до пункту призначення пішки, обов'язково використовуйте цю можливість. Під час такої прогулянки ви можете помріяти, подихати свіжим повітрям та зекономити якісь 40-60 гривень на місяць. Що стосується домівки, то вже вирішуйте самостійно, скільки разів потрібно навідатись до батьків.

Якщо цей перелік вважається для Вас складним, то намагайтеся впроваджувати по одному правилу на місяць. Так ви станете здоровіше та зможете відкласти собі певну суму на здійснення мрії.

Тэги:

Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів