В Україні чергові зміни у фінансовій сфері. Так, від сьогодні були введені в обіг оновлені банкноти номіналом 50 гривень. Вони майже нічим не відрізнятимуться від зразка 2004 року: на лицьовому боці розміщено портрет Михайла Грушевського, а на зворотному – зображення будівлі Української Центральної Ради.

За словами директора Департамента грошового обігу Національного банку Віктора Зайвенко, вдосконалено захист нової банкноти. Під час друку було покращено рельєфність елементів друку, змінено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Також сьогодні поповнення і в скриньці монет. Зовсім скоро у гаманцях українців паперову банкноту номіналом 5 гривень замінить нова монета. На зворотному боці майорітиме портрет історичної постаті - Богдана Хмельницького.

Аби українці не вважали, що зміна грошей - пустощі для представників влади, дирекція Національного банку дала чітке пояснення своїм діям.

Причина виведення у тому, що одно-, дво- і п'ятигривневі купюри використовуються найчастіше у транспорті, магазинах та інших закладах. Через це вони швидко втрачають презентабельний вигляд, зношуються та взагалі рвуться. В середньому такі банкноти служать приблизно рік і потребують оновлення. Тоді Національний банк вилучає їх із обігу і друкує нові. На друк, а це складний процес із декількома рівнями захисту, іноді витрачають більше, ніж коштує банкнота.

Якщо взяти для порівняння купюру у 500 гривень, вони використовуються набагато рідше, тому можуть “прожити” без оновлення до 8 років.

На думку керівництва банку, заміна паперових грошей копійками - це один із видів безпеки та захисту суспільства від підроблених грошей. Адже останнім часом все більше людей потрапляють на гачок аферистів, отримаючи фальшиву решту.

На цьому модернізація гривні не завершується. У 2020 році планується оновити банкноти номіналом 200 гривень, а також вперше з'являться монети 10 гривень. Якщо ви потрапили у неприємну ситуацію - банкомат списав з рахунку кошти, але не видав, читайте матеріал від сайту “Гривна”, де херсонський адвокат розповідає, як бути у таких випадках.

Тэги:

Важно
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів