В лютому на Херсонщині стартувала кампанія по легалізації праці. ЇЇ мета - вивести бізнес “з тіні” та довести підприємцям і робітникам, що краще працювати “по-білому”. Цим самим влада хоче збільшити надходження податків до бюджетів усіх рівнів.

“Моя позиція дуже проста. Перше — ми маємо створити умови для того, аби бізнес легалізувався. Якщо бізнес не хоче виходити “з тіні”, то вже тоді ми вживаємо жорстких заходів, які встановлені у законодавчому порядку, для того, щоб бізнес на Херсонщині все-таки працював легально. Зараз нам потрібно дати сигнал, що ми будемо сприяти на рівні всіх органів виконавчої влади, аби бізнес у Херсонській області працював “по-білому”, - заявив очільник Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

Для недобросовісного бізнесмена, який вирішив зекономити на сплаті податків, така сумнівна економія може обернутися чималим штрафом. Згідно з українським Законодавством, за допуск до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час при фактичній повної зайнятості, виплату заробітної плати без нарахування і сплати єдиного соцвнеску, і податків накладається штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат (47230 грн). За повторне порушення протягом двох років – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат (141690 грн) за кожного працівника, щодо якого здійснено порушення.

Для юридичних осіб та ФОПів, які є платниками єдиного податку I–III груп, за таке саме порушення, вчинене вперше, замість штрафу передбачається письмове попередження. За повторне порушення впродовж двох років – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат (141690 грн).

За інформацією ГУ Держпраці у Херсонській області, у минулому році ними було виявлено 556 нелегальних працівників. Загальна сума штрафів, яку нарахували їхнім роботодавцям - 22,5 млн грн. Зазначимо, що у 2019 році сума штрафу за неофіційну робочу силу - 30 мінімальних заробітних плат.

“Минулого тижня інспекторами праці було проведено широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу по всій області. Працівники Держпраці відвідували підприємців, що займаються діяльністю у сфері торгівлі, готельного бізнесу та закладів харчування. Було охоплено понад 6000 підприємців. Вже з 10-го лютого буде проводитися інспекційне відвідування тих, кому повідомляли, аби вони офіційно оформили своїх працівників”, - зазначила прес-секретар Держпраці у Херсонській області Юлія Галицька.

За словами заступника начальника ГУ ДПС у Херсонській області, АРК Крим та Севастополі Ігоря Клима, у минулому році підприємці, які працюють на Херсонщині, поповнили бюджети всіх рівнів податками на загальну суму в 3 млрд 134 млн грн. Проте, ця сума може зрости у два раза, якщо херсонські підприємці вийдуть “з тіні” й почнуть працювати легально.

“У минулому році працювала робоча група, яка виявляла правила порушення на ринку праці, зокрема нелегальну робочу силу. Результат роботи цієї робочої групи — плюс 10 млн грн податків від бізнесу. Проте, є й райони, які зовсім не відпрацювали в цьому напрямку. Наприклад, Олешківський, де за весь 2019 рік було легалізовано всього 2 працівники. Також негативно проявив себе й туристичний Голопристанський район — там також 2 працівники легалізовано”, - зазначив Клим.

Окрім того, що підприємці, які наймають на роботу людей нелегально, не платять податки та наражають себе на чималий штраф, є й загроза для самого працівника залишиться без грошей. Особливо це стосується найманих працівників на період сезонних робіт. Зазвичай, люди в літній період їдуть заробляти “на моря”, але більшість з них офіційно не працевлаштовуються. Чим це може обернутися для працівника — читайте в історії, яку журналістам нашого видання розповів херсонець Владислав.

“Влітку минулого року я працював різноробочим на одній з баз відпочинку в Залізному Порту. Працювали ми не офіційно, навіть не укладали жодних договорів. Піти на цю роботу спокусило те, що роботодавець обіцяв заробітну плату в розмірі 8-10 тис. грн в місяць. Я пропрацював один місяць і вже мав би отримати гроші, але власник пансіонату сказав, що заплатить пізніше. Фразу “гроші отримаєш наступного тижня” я чув протягом наступного місяця. Коли завершився сезон пансіонат закрився, а гроші так ніхто й не отримав. Лише декілька чоловік за все літо отримали 8 тис. грн, хоча нам обіцяли, що за сезон можна заробити близько 30 тис. грн. Особисто я працював кожного дня протягом двох місяців. За цей період мені зовсім нічого не заплатили”, - розповів Владислав.

Тому для того, аби не стати жертвою недобросовісного роботодавця, потрібно влаштовуватися офіційно. Звісно, що ризик залишитися без грошей є, але в такому випадку у вас є підтвердження, що ви дійсно працювали на цю компанію. Тому ви можете звернутися до правоохоронних органів, аби вже в судовому порядку роботодавця зобов’язала заплатити вам гроші. Окрім цього недобросовісному роботодавцю в такому випадку світить чималий штраф — 2 мінімальні зарплати (9446 грн).

Тэги:

Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів