“Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому”, - такої думки дотримуються студенти херсонських вишів та намагаються донести її до всіх оточуючих. Так, дехто з Вас вважає, що рабство та насильство – проблема минулих епох, а ось і ні.

За офіційними даними Міністерства соціальної політики, минулого року було розглянуто понад 100 тисяч заяв стосовно домашнього насильства, серед яких є значна кількість дітей. Попри велике бажання та старання, ситуація залишається майже незмінною, адже після примирення більшість жінок повертаються до кривдника тим самим показують його домінування.

Сьогодні до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Херсоні провели соціальний захід «Мова мистецтва проти насильства», аби розповісти більш детально про домашнє насилля та шляхи їх вирішення.

Варто зазначити, що з 25 листопада у Херсоні розпочалася акція «16 днів дій проти гендерного насильства», яка символічно завершиться 10 грудня у День прав людини. Тема цьогорічної кампанії – «Розфарбуй світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань».

На початку заходу фахівці зазначили, що домашнє насильство вже давно не внутрішньосімейна справа. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати. Для прикладу було показано декілька відеороликів, у яких відображалося жорстоке ставлення до одного з членів родини.

«Ми робимо це для того, аби ви зрозуміли, що приховувати дії насильства – погано. Запам'ятайте! Усі люди мають рівні права, тому за бажанням інших їх неможливо просто ігнорувати. Не дозволяйте, щоб над вами знущалися. Розповідайте своїм близьким та знайомим про центри, куди можна звернутися та отримати допомогу. Щасливе майбутнє вашої родини знаходиться у ваших руках», - розповіла студентка Херсонського національного технічного університету Марія Анісінко.

Також у рамках заходу проведена арт-терапія з одеською психологинею Марією Решетніковою. Фахівець навчала усіх бажаючих боротися зі страхами та проводити їх через мистецтво.

«Коли ми стаємо свідками негативної ситуації, всередині нас накопичуються такі почуття: біль, безсилля, провина. Ми збираємося і намагаємося йти далі, незважаючи на них. Та в один момент у людини вривається терпець. Ці почуття не потрібно тримати у собі і на допомогу нам приходить мистецтво. Це дуже гарний антидепресант, за допомогою якого ви не лише зможете перебороти негатив, а й розслабитися»,- зазначила Решетнікова.

Після завершення арт-терапії активісти представили свої роботи, розказали їх сутність. Далі фото цих п'яти робіт потраплять на листівки і розлетяться місцевими кав'ярнями. Людям у кав'ярнях пропонуватимуть доплатити за каву трішки більше грошей, щоб купити листівку та приєднатися до соціального проекту. Таким чином ми охопимо більше коло людей або комусь допоможемо позбутися насильства. Усі отримані кошти будуть перераховані до Фонду допомоги жертвам домашнього насильства або на проекту “Шелтер”, який допомагає ЛГБТКІ (об`єднання трансгендерних людей).

Окрім сексуального, психологічного та фізичного насильства, поширеним також є й економічне. Так, чоловіки обмежують доступ до власних коштів, позбавляють майна, їжі та обирати місце роботи. Одним з поширених стереотипів є те, що жінка має сидіти вдома, поратися по господарству та дбати про дітей.

Кожна людина має право обирати свій рід занять і у нормальній родині члени сім'ї домовляються про те, хто які зобов'язання бере на себе із побуту та забезпечення. Коли одна людина щось змушує робити іншу - це вже насильство. Статистика Держстату України свідчить, що якби усі працездатні жінки покинули вийшли на роботу, то рівень ВВП у країні на 7% у рік, а відповідно покращився і рівень життя.

У Херсоні та області існує Кризовий центр для постраждалих від домашнього насильства. Там Вам нададуть не лише фахову підтримку психолога, юриста, медиків, а й зможуть забезпечити «дах над головою».

Як скривдженим жінкам потрапити до центру?

Перший крок потерпілої – це виклик 102, адже кожний працівник патрульної поліції має зв`язок з мобільною бригадою. Тому під час приїзду на виклик патрульні пропонують жінці зв`язатися з психологами мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. Якщо вона погоджується, то на місце події приїжджає вже бригада, яка надає психологічні послуги. Таким чином фахівці оцінюють ступінь ризику, коли прогнозують надто високий ризик повторного насильства, то мобільна бригада передає інформацію до центру й вже привозить клієнтку.

Отримувати поради психологів, соціальних працівників та консультації юристів особи можуть необмежену кількість, а от перебувати у стаціонарному центрі лише три місяці. У найскладніших випадках можливо подовжити термін перебування до 6 місяців. Таких випадків не багато, проте наразі у херсонському центрі є одна з жінок, яка вже знаходиться п`ятий місяць.

Тэги:

Важно
Дети
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів