Рекламні агентства та перевізники заробляють чималі кошти на продажі реклами, яку розміщують на транспортних засобах громадського користування: маршрутках й тролейбусах. Напевно, що із такої прибуткової справи має збагачуватися й бюджет Херсона, оскільки у місті велика кількість маршруток, які повністю обклеєні рекламою: починаючи із реклами на самій маршрутці, закінчуючи десятками різноманітних рекламних листівок у салонах автобусів. Проте, з реклами на транспортних засобах місто або зовсім нічого не отримує, або до бюджету надходять лише «копійки».

Скільки коштує розміщення реклами на херсонському транспорті

Для того, щоб дізнатися вартість розміщення реклами на маршрутках, ми звернулися до рекламних агенцій, які залюбки погодилися надати нам прайси на розміщення реклами на громадському транспорті Херсона. Згідно із прайсом одного із агентств, найдорожча послуга – повністю обклеїти маршрутку рекламою. За таку піар-компанію потенційному рекламодавцю доведеться віддавати близько 30 тис. грн щомісячно. Також за додаткову платню в розмірі 1200 грн можна обклеїти рекламою навіть вікна автобуса, що категорично забороняється статтею 18 Закону «Про рекламу». Проте така послуга у наявності у кількох рекламних агенціях.

Значно дешевше коштує розміщення реклами на поручнях, сидіннях та на задньому й передньому склі автобусу. В середньому виготовлення й розміщення реклами такого типу коштує від 400 до 1000 гривень за місяць, який рекламні листівки будуть красуватися у херсонських маршрутках.

В агентстві повідомили, що для того, аби рекламу побачила більша кількість людей її можна розмістити не тільки на маршрутках, а й в тролейбусах. Так, на міському електротранспорті можна розмістити рекламу тільки двох типів: листівки А4, А3 та банер. Вартість розміщення й виготовлення одного банера складає 215 грн/місяць. Мінімум можна заказати встановлення 5 банерів. Тому вартість такої реклами становить від 1075 грн/місяць. Одна рекламна листівка у форматі А4 коштує близько 80 грн/місяць. За раз рекламне агентство приймає заказ на розміщення не менше 10 листівок. Тож така послуга обходиться від 800 грн/місяць. Розміщення 10 листівкок А3 у салоні тролейбусу коштує 1500 грн/місяць.

Скільки міський бюджет отримав за рекламу на транспорті

У минулому пункті ми написали колосальні суми, які витрачають підприємці, аби розмістити рекламу на маршрутках та тролейбусах. Також варто пам’ятати, що у Херсоні кожного дня працює близько 300 маршруток та 40 тролейбусів. Тому постає логічне питання: «А скільки ж з цього всього заробив міський бюджет?». Для того, аби відповісти на це запитання, ми проаналізували минулорічні звіти двох комунальних підприємств: «Херсонелектротранс» («ХЕТ») та «Херсонкомунтранссервіс» («ХКТС»), на площинах яких у тому числі можна спостерігати розміщення реклами.

Згідно з звітом МКП «ХЕТ» за 2018 рік, розміщення реклами на салонах тролейбусів принесло їм 232,7 тис. грн. Якщо у цьому випадку все зрозуміло, то з іншим транспортним комунальним підприємством не так все однозначно. Так, згідно з звітом «ХКТС» за той же рік, послуги із розміщення реклами на автобусах принесли комунальному підприємству всього 5 тис. грн. Зазначимо, що в сусідній графі є допис, що ця цифра може коливатися у межах від плюс до мінус п’яти тисяч гривень. Тож виходить, що комунальне підприємство або зовсім нічого не заробило на розміщені реклами, або отримало до 10 тис. грн за рік.

З цього виходить, що дохід МКП «Херсонкомунтранссервіс» за минулий рік не те що не перевищує, а навіть в 6 разів менший за вартість розміщення реклами на одній маршрутці. Та чи так все погано із дохідною частиною від комунального перевізника “ХКТС”? Таке питання ми поставили новому директору “Херсонкомунтранссервіс” Павлу Ткаченко, який повідомив, що коментар стосовно прибутку підприємства за розміщення реклами на маршрутках він може дати тільки за офіційним запитом. Тому ми направили інформаційний запит до комунального перевізника. Коментар, який нам дав керівник “ХКТС”, ми оприлюднимо згодом.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів