У 2020 році новий принцип нарахування заробітної плати запрацює й в освітян. Якщо раніше на надбавку могли розраховувати тільки вчителі з великим досвідом, то за новими правилами перелік збільшився.

Відтепер в освіті працюватиме принцип “Гроші ходять за вчителем” і аби отримати омріяну надбавку звичайного досвіду недостатньо.

Як діятиме принцип для вчителів

Із впровадженням програми “Нова українська школа” (НУШ) викладачі мають пройти сертифікацію. Так ось схема “гроші ходять за вчителем” дозволяє вчителям самостійно обирати форму, вид і місце підвищення своєї кваліфікації. А також реалізовувати гарні ідеї за бюджетні кошти.

Сьогодні підвищення кваліфікації проводиться у два етапи:

Перший - педагогічна рада затверджуватиме орієнтовний план підвищення кваліфікації на наступний рік. Він має містити інформацію про загальну кількість вчителів, які планують професійний розвиток, основні напрями та перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. План має формуватись із урахуванням пропозицій самих вчителів.

Другий етап полягає у тому, що протягом 15 календарних днів вчитель подає пропозицію до плану підвищення кваліфікації. План має містити такі дані:

- тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форми;

- обсяг (тривалість); суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;

- вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безоплатний характер надання освітньої послуги.

Після цього пропозицію вчителя розглядатиме педагогічна рада, яка може уточнити її, наприклад, з урахуванням обсягу коштів, передбачених на підвищення кваліфікації.

Як зазначили представники Міністерства освіти та науки України, цього року на розвиток вчителів було закладено у державну субвенцію НУШ 1,4 мільярди гривень. Скільки отримає кожна школа від держави, дізнаємося протягом січня.

Які переваги отримують вчителі

Вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, не лише допускаються до роботи за новою програмою, а й отримують приємну надбавку до заробітної плати у розмірі 20%.

Так ось, якщо ви пройшли атестацію, зверніться до керівника освітнього закладу за місцем працевлаштування із заявою-проханням. До заяви додайте роздрукований сертифікат або в тексті зазначте його реквізити в Єдиній державній базі з питань освіти.

Звіривши всі дані та дійсність сертифікату, вам збільшать заробітну плату на ось ці 20%. Можливо це небагато, але все ж таки приємний бонус.

Нагадаємо, цьогоріч на премії для викладачів Херсонщини планують витратити 100 тисяч гривень з обласного бюджету. Дана сумма буде розділена між 20 представниками освітньої сфери, а отже найкращі отримають по 5 тисяч гривень. Відбір проводитиметься на конкурсних засадах за підсумками навчального року.

Тэги:

Дети
Образование
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів