Херсонщина – одна з областей, екологічний стан якої незадовільний. Попри те, що наш край не є промисловим, різних факторів, які впливають на екологію вдосталь. Головними шкідниками виступають люди. Адже саме вони створюють сміттєзвалища майже на кожній вулиці та ігнорують екологічні норми.

За останні два роки негативний вплив навколишньому довкіллю нанесли викиди з хімічного заводу «Титан», який знаходиться на території тимчасово окупованої АР Крим, поруч із Херсонською областю. Також шкоду навколишньому середовищу завдала птахофабрика ТОВ «Агрохолдинг Авангард», яка своїм смородом кожного дня труїла людей. Від недавно до травлі місцевих мешканців приєднався й херсонський завод, який виготовляє матеріали для ремонту доріг.

Проте не усі мешканці області готові спостерігати як суспільство знущається з навколишнього середовища. Активна команда юних екологів #ZeroWasteSchool: Херсон завжди готова прийти на допомогу, влаштовуючи акції, проводячи цікаві лекції та ігри.

Ніколи ця команда не сидить без діла. Вони намагаються не лише самостійно поліпшити екологічний стан, а й закликають усіх інших. Інколи після таких акцій люди самостійно продовжують очищувати території населених пунктів.

Нещодавно #ZeroWasteSchool: Херсон завершили черговий проект «Я прибрав – твоя черга 2: змінимо майбутнє разом». У рамках проекту діти провели одне масштабне прибирання на узбережжі Чорного моря. За один раз вони очистили від сміття 14 км дикого пляжу. До херсонців долучилися і команди з селища Малі Копані та Голої Пристані.

Більш детально про акцію журналістам інтернет-видання «Гривна» розповіла керівниця команди Ольга Демченко.

За словами Ольги, організаторами акції виступив Інститут екології Чорного моря. Дана організація тісно співпрацює з ООН (Організація об`єднаних націй), створюють сумісні проекти, а вже потім проводять їх на території України.

Першу програму, яку вони запустили в Україні – переробка пластикових кришечок. Усі бажаючі стати учасником, повинні були зібрати чотирнадцять кілограмів кришечок і надіслати в Одесу. За це вони отримували яскраві пазли у формі Чорного моря.

Друга їхня масштабна програма, якою зацікавилися українці з різних регіонів країни – «Я прибрав – Твоя черга 2: змінимо майбутнє разом». У минулому році вона була пілотна й учасників було менше, але цього року кількість була значна.

«Оскільки наша програма «Херсонщина без сміття» направлена на звільнення території від зайвих відходів, то ми не могли пропустити таку акцію й обов`язково долучилися. Конкретно ця акція спрямована на очищення узбережжя біля водоймищ. Ми працювали та очищували Чорне море»,- зазначила Демченко.

На карті Ви можете переглянути скільки людей зареєструвалися для участі у проекті та скільки акцій було проведено. Тобто команди реєструються, потім звітують про пророблену роботу. Проте організатори програми вважають, що кількість команд могла бути більша, можливо не усі встигли зареєструватися.

Потрудилися на славу, а отже і подарунки передбачені. Так, учасники отримали дипломи та екосумки, якими зараз намагаються замінити поліетиленові пакети.

Тэги:

Дети
Херсон
Экология
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів