Херсон може отримати кредит до 5 млн євро (135,2 млн грн) від північної екологічної фінансової компанії (НЕФКО). Ці кошти місто має витратити на впровадження енергоефективних заходів у Херсонській лікарні імені О. С. Лучанського та заміну близько 5 тис. лампочок на світильниках. Питання отримання кредиту від НЕФКО мають розглянути депутат на черговому засіданні сесії Херсонської міської ради.

НЕФКО – це міжнародна організація, створена у 1992 році. До її складу увійшли країни такі європейські країни: Іспанія, Швеція, Данія, Іспанія та Норвегія. Діяльність цієї організації направлена на фінансування проєктів, що сприяють збереженню довкілля. Наразі в Україні впроваджується близько 150 проєктів, що фінансуються міжнародною організацією НЕФКО.

Що ж стосується Херсона, наше місто загалом може витратити на заходи з енергоефективності 7,3 млн євро: 1 млн євро - співфінансування міського бюджету, 1,3 млн євро - грантові кошти від партнерів НЕФКО та 5 млн євро - кредитні кошти, погасити які Херсон має протягом 9 років. Відсоткова ставка - 5,85% річних.

У рамках реалізації проєкту від НЕФКО у Херсоні планується закупка близько 5 тис. енергоощадних LED-лампочок, які мають замінити старі світильники на вулицях міста. Крім цього передбачається встановлення сучасних пунктів керування освітленням у місті. На це міжнародна організація хоче виділити Херсону близько 2,7 млн євро.

Тепер перейдемо до найголовнішого пункту цього проєкту – термомодернізація Херсонської міської клінічної лікарні імені О.С. Лучанського. Саме на це планують витратити левову частку коштів від НЕФКО - 4,6 млн грн.

“Експертною групою обрано чотири будівлі для впровадження енергоефективних заходів: поліклініка №1, головний корпус лікарні, пологовий будинок та дитяча поліклініка. Тобто тепломодернізація охопить близько 80% лікарні. Це дозволить економити 46% на оплаті комунальних послуг. Тому кошти, що були витрачені на енергоефективність, окупляться близько за 10 років”, - зазначають експерти НЕФКО.

Тож чи отримає Херсон 7,3 млн євро, зокрема 5 млн євро кредитних коштів, на проведення енергоефективних заходів, мають вирішити депутати на черговому засіданні сесії Херсонської міськради, яке відбудеться 27-го лютого.

Нагадаємо, раніше сайт “Гривна” повідомляв, що Херсонська міська рада вже погодила отримання 10 млн євро кредиту віє Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Ці кошти мають піти на придбання нових тролейбусів для МКП “Херсонелектротранс” та модернізацію контактної тролейбусної мережі.

Тэги:

Власть
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів