Розлучився з дружиною - сплати аліменти дітям. Сьогодні тема аліментів та їх регулярних виплат торкається майже кожної другої родини, адже значна кількість батьків відмовляється від своїх обов`язків, залишаючи дітей без фінансової допомоги.

Сьогодні близько 6 189 мешканців Херсонщини внесено до реєстру боржників зі сплати аліментів.

Нагадаємо, що максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

У 2020 році діти отримуватимуть більше грошей

Цьогоріч в Україні збільшується не лише розмір пенсій та заробітної плати, а й аліментів на дитину. Як зазначають представники Міністерства юстиції України, сума збільшується через підвищення прожиткового мінімуму.

Відтепер для дітей у віці до 6 років прожитковий мінімум становить 1779 гривень, а для дітей у віці від 6 до 18 років - 2218 гривень.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів складає 889,50 гривень для дітей віком до 6 років. Що стосується дітей від 6 до 18 років, то вони отримуватимуть від 1109 гривень щомісячно.

Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не в твердій грошовій сумі, а в прив'язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Закон “Чужих дітей не буває” та переваги

За останні декілька років працівники юстиції стали активно боротися з батьками, які ухиляються від сплати аліментів. У цьому їм допомагає закон “Чужих дітей не буває”. Адже він не просто просить чи рекомендує, а змушує виплатити кошти неповнолітній дитині.

Якщо ж батьки вирішують вчергове залишити дитину без грошової допомоги, то отримують певні обмеження. Так можна забути про відпочинок та відрядження за межі країни й рейси (стосується моряків). На горе-батьків очікують суспільно-корисні роботи, додаткові штрафи та заборона керувати транспортним засобом. Не сподівайтеся на те, що зможете працювати на державній службі, адже на момент працевлаштування потрібно пред'явити довідку про відсутність боргів.

У тому разі, якщо боржник відмовляється сплачувати кошти та ухиляється від суспільно-корисних робіт, на нього очікує покарання у вигляді позбавлення волі до 2 років.

Наприклад, херсонського моряка не випустили за кордон через борг розміром 136 тисяч 500 гривень, який він не сплатив своїй дочці.

Один з мешканців Херсонщини за один день сплатив борг дитині після того, як йому призначили суспільно-корисні роботи. Сумма боргу складала 43 тисячі гривень.

Через 12 років про свою дитину згадав і новокаховчанин. Він дізнався, що з боргом перетнути кордони держави неможливо і відразу сплатив кошти - 77 тисяч гривень.

Всього за минулий рік вдалося стягнути понад 126 мільйонів гривень аліментів.

Тому краще сплачувати щомісяця вищевказані суми, ніж отримати цілу купу обмежень чи взагалі потрапити за ґрати.

Тэги:

Деньги
Дети
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів