2020 стане роком нововведень для студентів та абітурієнтів. Адже Кабінет Міністрів України підготував черговий сюрприз - електронний студентський квиток.

І справді, цей документ - палиця-чарівниця для студентів. За допомогою нього, можна подорожувати потягом дешевше, відвідувати кіно та музеї зі знижкою.

Наприклад, квиток в кіно коштує 65 гривень. Якщо ви студент і можете під час купівлі пред`явити документ, то сплачуватимете 40 гривень. Більше пільг за цим документом ви можете отримати у День студента (17 листопада або 25 січня). Наприклад, за півціни покататися на ковзанах, машинках та пограти у боулінг.

Як зазначають освітяни, “Е-квиток” - це повноцінний аналог звичайного документа. Він не вимагатиме додаткового пред’явлення звичайного студентського квитка чи паспорта. Відтепер він завжди буде поряд з вами, у телефоні, і можна не перейматися, що ви його не взяли або загубили.

Де та як можна оформити електронний студквиток

Вже впродовж наступного року кожен студент матиме змогу самостійно замовити модернізований документ. Для цього необхідно завантажити на смартфон додаток онлайн-сервісу державних послуг «Дія» та пройти реєстрацію. Зауважимо: для реєстрації обов`язково потрібно мати електронних підпис.

Далі документ формується в додатку автоматично, якщо в Реєстрі студентських (учнівських) квитків Єдиної державної електронної бази з питань освіти є необхідні дані про особу.

Перевірка достовірності е-квитка студента здійснюватиметься за допомогою технічних засобів – унікального QR-коду та Реєстру студентських (учнівських) квитків. Що стосується терміну дії, то нічим не відрізняється від звичайного.

Насправді спектр послуг, що планується впровадити до державного додатку “Дія”, досить широкий. І якщо все працюватиме за обіцянками представників влади, то це стовідсотково полегшить життя не лише студентам, а всім українцям. Адже за допомогою додатку громадяни зможуть зареєструвати народження дитини, отримати посвідчення багатодітних батьків, записатися на прийом лікаря, оформити пенсію та безліч інших пунктів.

Що кажуть херсонські студенти про нововведення

Дізнавшись про створення е-квитка ми вирішили поспілкуватися зі студентами та дізнатися їхню думку стосовно цього.

“Я не розумію, навіщо нам два студентських квитки. Якщо б вже не видавали старого зразка тоді ще гаразд, а так просто роблять вид, що працюють. Наприклад, не всі мають смартфони, не всім потрібне зайва програма на телефоні. Мене і так все влаштовує”,- зазначила студентка Херсонського державного університету Інна.

Свою думку також висловив студент Павло. Як на нього, то створення онлайн-квитка - круто, адже не потрібно носити із собою пластиковий. Інколи буває, що придбав квиток на потяг за студентським документом і забув – ось тоді справжнє горе. А ще одна програма на телефоні зайва не буде, якщо корисна.

“Це кльово. Нарешті я не буду забувати його вдома, а моя мама не передаватиме його автобусом. Це дуже смішно, але коли хочеш сходити з подругою в кіно чи подорожувати потягом, змушений сплачувати повну вартість”,- розповіла студентка третього курсу Яна.

Серед п`яти опитаних студентів були різні відповіді: дехто був категорично "проти", а дехто із задоволенням готовий оформлювати онлайн-документ. Проте більш позитивно відреагували на новину і вже з нетерпінням очікують запуск сервісу.

Тэги:

Образование
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів