Якщо навчатися, то в університеті, де дають знання для успіху в професії

Автор: Світлана Гавриленко 27 Липня 2020 13:25

Заняття наукового гуртка «Інформаційні технології 
у парадигмі l&d (learning & development).

Херсонська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова здійснює підготовку фахівців за затребуваними в наш час спеціальностями.

Херсонська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова є знаним закладом освіти з багатою історією. «Це гідний навчальний заклад, який готує спеціалістів затребуваних професій», – такої думки про університет сьогоднішні випускники та їх батьки.

РІЗНІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ – РІЗНІ ПРОФЕСІЇ

Херсонська філія Національного університету кораблебудування здійснює підготовку фахівців для різних сфер економіки, в тому числі промисловості, передусім – для суднобудування, енергетики, транспорту, зв’язку, будівництва, ЖКГ, інформаційного та телекомунікаційного забезпечення, фінансової та страхової діяльності, державного управління, бізнесу тощо.

Разом з тим, переважна більшість спеціальностей та освітніх програм орієнтовані на підготовку фахівців, які забезпечують функціонування міст, підприємств, незалежно від їх галузевої приналежності та профілю діяльності, оскільки пов’язані з енергетикою, електропостачанням, двигунами внутрішнього згоряння, електротехнічними системами автоматизації, автоматизацією технологічних об’єктів і комплексів, зварюванням тощо.

Херсонська філія Національного університету кораблебудування пропонує навчання за 12-ма спеціальностями і 23-ма освітньо-професійними програмами. До навчального процесу і наукової роботи, крім викладачів філії, залучаються провідні доктори й професори з базового університету. Вони займають керівні посади і є провідними вченими в своїй галузі, відомі не тільки в Україні, але й в країнах світу.

ПЕРЕМОГИ У СТУДЕНТСЬКИХ МІЖНАРОДНИХ ТА ВСЕУКРАЇНСЬКИХ НАУКОВИХ КОНКУРСАХ

Лекції, практичні заняття, конференції та конкурси, турніри, олімпіади, спортивні змагання, дискотеки, фестивалі, вечірки – так насичено і цікаво протікає студентське життя в Херсонській філії Національного університету кораблебудування. За бажанням, студенти можуть брати участь в роботі одного або декількох з 8 наукових гуртків. Тематика гуртків різноманітна. Це інтелектуальне керування рухомими і нерухомими об’єктами, суднова енергетика, економічні інновації, актуальні проблеми господарського та трудового права, економіко-математичні студії, зварювання, інформаційні технології у парадигмі l&d (learning&development), моделювання електромеханічних систем в CAD-середовищі. Кожний студент може обрати собі напрям досліджень відповідно до своїх уподобань.

З підготовленими під час занять у гуртках науковими роботами, а також з результатами, отриманими під час підготовки дипломних і курсових проєктів та робіт, студенти філії постійно беруть участь у міжнародних і всеукраїнських конкурсах наукових робіт, що вже стало доброю традицією. І що важливо – вони постійно отримують призові місця та відзнаки. 

Так, у 2020 році на 14 міжнародних та всеукраїнських конкурсах було представлено 84 студентські наукові роботи. Тематика – інженерні науки (механічна інженерія, енергетичне машинобудування, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, зварювання), економічні науки та менеджмент (економіка, підприємництво, торгівля та біржова діяльність, управління спортивно-оздоровчою діяльністю), автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, автомобільний транспорт і, звичайно ж, – суднобудування та водний транспорт. На цих міжнародних та всеукраїнських конкурсах студенти вибороли 26 призових місць. З них перших місць – 3, других – 8, третіх – 15.

 

Перший крок до науки. Студенти Херсонської філії Національного університету кораблебудування на економічному пленері у смт Лазурне.

У ПЕРЕМОЖЦЯХ – У «МОРСЬКІЙ СПРАВІ»

Масштабний освітній конкурс «Морська справа» об’єднує новаторів фаху з усієї України. Проєкт «Морська справа» заснований Фондом Бориса Колеснікова для студентів, які отримують вищу освіту за денною формою навчання за спеціальностями, пов’язаними з морським і річковим транспортом, кораблебудуванням та морською інфраструктурою. Цей Фонд вже 11 років проводить освітні конкурси серед студентів різноманітних технічних спеціальностей. Переможці нагороджуються поїздками на міжнародні галузеві виставки.

В останньому конкурсі «Морська справа», який відбувся у  2019 році, участь узяли 17 студентів Херсонської філії Національного університету кораблебудування. Два відбіркові тури конкурсу відбувалися у Херсоні, а третій, фінальний тур – у Києві. У фінал потрапили 4 студенти філії. З-поміж півтори тисячі учасників конкурсу журі відібрало 30 найталановитіших студентів зі всієї України, чиї роботи були найкращими. Блискуче захистив свою розробку в фіналі «Морської справи» і студент Херсонської філії Національного університету кораблебудування  Денис Разінков. Як нагороду разом із іншими переможцями конкурсу він отримав можливість поїхати в Нідерланди, в Роттердам – світовий центр суднобудування і мореплавства. 

У листопаді переможці конкурсу відвідали в Роттердамі провідну виставку морських технологій Europort 2019. Крім того, хлопці та дівчата побували в одному з найбільших портів Європи; зустрічалися з представниками компанії EMO, яка спеціалізується на перевезенні та перевалці сипучих вантажів; були на екскурсіях по Амстердаму і Роттердаму, де все пронизане духом та темою моря. Просто в середмісті на березі затоки розташувався музей кораблів. Хлопці та дівчата набралися купи вражень.

«Я твердо вирішив взяти участь у конкурсі, в першу чергу, щоб перевірити свої сили, – прокоментував свою перемогу й поїздку до Роттердаму Денис Разінков. – Чотири насичених дні в Нідерландах дали мені можливість зануритися в професійну атмосферу, перейняти досвід, пройти практичне навчання й ознайомитися з останніми досягненнями та тенденціями глобальної морської галузі».

МІЖНАРОДНИЙ ВЕБІНАР НА АКТУАЛЬНУ ТЕМУ

Цьогоріч всі країни світу сколихнув вірус, який змінив життя багатьох людей. Він зачепив усі сфери, галузі й процеси, похитнув зовнішнє та внутрішнє економічне становище країн. Тож треба шукати шляхи подолання проблем разом з іноземними колегами – вирішили науковці Херсонської філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. 23 травня спільно із Інтегральним університетом Лакхнау (Індія) вони організували міжнародний вебінар на тему «Covid-19 та його вплив на економічне зростання Індії та України».

У вебінарі взяли участь понад 100 науковців, студентів, аспірантів та практичних працівників з 6 країн, у тому числі з України, Індії, Таїланду, Індонезії, Ліберії, В’єтнаму. Міжнародні учасники представляли наукові центри, університети та коледжі своїх країн. Географія українських експертів: Київ, Харків, Львів, Миколаїв, Херсон, Чернігів, Кременчук і Мелітополь.

«У нас була дуже важлива тема для обговорення – глобальна проблема Covid-19. Пандемія вплинула на різні сфери суспільства: здоров’я людей, зовнішнє та внутрішнє економічне становище країн, транспорт, бізнес, освіту та багато інших. Під час нашої онлайн-зустрічі ми проаналізували становище, у якому людство опинилося сьогодні, та обговорили способи вирішення даної проблеми», – розповіла модераторка вебінару з України, заступник директора Херсонської філії Національного університету кораблебудування з навчально-методичної та наукової роботи, кандидат економічних наук, доцент Ірина Надточій.

Наприкінці заходу Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова запросив усіх учасників вебінару взяти участь в ХІ Міжнародній науково-технічній конференції «Інновації в суднобудуванні та океанотехніці», яка присвячена 100-річчю Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова і відбудеться 24–25 вересня 2020 року.

Спуск судна MSC MICHELA. Випускники Херсонської філії Національного університету кораблебудування М. Мешков, А. Анцибор, А. Піскун, М. Галаш, С. Гапоненко у Китаї з представниками компанії-замовника.

НАУКОВО-ЕКОНОМІЧНІ ПЛЕНЕРИ НА БЕРЕЗІ МОРЯ

Давати нові знання, виявляти розумних та кмітливих, обдарованих і творчих студентів – це тільки частина завдань викладачів. Дуже важливо адаптувати першокурсників до навчання в університеті та до самостійної роботи, ознайомити їх зі студентським самоврядуванням, як можна скоріше залучити хлопців і дівчат до наукової та науково-практичної діяльності, створити умови для реалізації інноваційного потенціалу студентства – всі ці завдання також реалізують професійні викладачі.

Херсонської філією вже декілька років поспіль проводиться економічний пленер. Усі основні заходи проходять на березі Чорного моря на базі відпочинку «Корабел» (Скадовський район, смт Лазурне). Можливо комусь може здатися, що це відпустка для викладачів та студентів. Але це не так! Викладачі кафедри економіки Херсонської філії Національного університету кораблебудування читають оглядові та проблемні лекції з основ економіки, менеджменту та оподаткування. Студентів знайомлять з основними положеннями Конституції України, її цивільним та трудовим законодавствами, антикорупційною програмою університету, роллю вищої освіти в розвитку партнерства України з іноземними державами тощо. До роботи пленеру залучаються провідні вчені з базового університету. 

В рамках роботи пленеру проводяться тренінгові заняття, наприклад, «Ефективне управління часом», «Від впевненості до гармонії», «Лідерство», «Математичні ігри в економіці», психологічне тестування тощо.
В перервах між заняттями відбуваються прогулянки до моря, спортивні та розважальні ігри та конкурси. Учасники тренінгу отримують сертифікати, грамоти та подяки.

ОТРИМАНА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ – ВЕЛИКІ МОЖЛИВОСТІ!

Херсонську філію Національного університету кораблебудування обирають цілими родинами: приходять отримувати знання і професію брати та сестри, діти і навіть правнуки колишніх студентів. Підготовка у філії здійснюється за спеціальностями та освітніми програмами, які є затребуваними у будь-якому місці і в будь-який час. Якщо додати до цього відсутність підготовки фахівців за цими освітніми програмами в інших вишах Херсона, а також те, що за більшістю з цих програм випускається відносно невелика кількість спеціалістів, то зрозуміло, чому майже 100 відсотків усіх випускників працевлаштовані.  

За більш ніж 50 років історії Херсонською філією Національного університету кораблебудування  підготовлено понад 15 тисяч фахівців для вітчизняних та закордонних підприємств. Випускники Херсонської філії працюють не тільки в Херсоні, а і в Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі тощо, а також за межами України – в Китаї, Південній Кореї, Польщі, Латвії, Естонії, Чехії, Німеччині, Бельгії, Австрії, Австралії та в інших країнах світу.

Ліцензія: http://mon.gov.ua/activity/poslugi/liczenzuvannya-ta-akreditacziya/test.html

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів