Як вилікувати запалення суглобів без хірургічного втручання?

Як вилікувати запалення суглобів без хірургічного втручання?

Автор: Євгенія Весна 08 Май 2024 11:19

Більшість із нас асоціює артрит із ревматоїдним артритом (РА) або дегенерацією суглобів у літніх людей. Однак запалення суглобів вражає і молодих людей. Вони можуть з'явитися в організмі з різних причин [1]. Іноді вони виникають тимчасово і їх можна вилікувати відносно швидко, в інших випадках лікування займає багато часу і лише сповільнює прогресування проблеми. Однак запалення суглобів завжди супроводжується болем, обмеженням рухливості, а іноді також набряком і підвищенням температури [2]. Як з ними боротися?

Полісегментарний остеохондроз це захворювання, яке зачіпає одразу кілька відділів хребта. Як же боротися з цією хворобою, без засобів хірургічного вручання?

Чи потрібно лікувати артрит?

Лікування спрямоване не тільки на полегшення болю хворої людини, але, перш за все, на зупинку або уповільнення прогресування проблеми. Ревматоїдний артрит є серйозним захворюванням, яке також може вражати інші органи. Ускладнення РА можуть викликати, серед іншого: інсульт або інфаркт [3]. Не слід недооцінювати РА, навіть якщо біль ще не турбує. Чим раніше діагностовано хворобу, тим краще її можна контролювати.

  1. Медикаментозне лікування. Пацієнтам, які страждають на остеохондроз, найчастіше призначають два види ліків: протизапальні і болезаспокійливі, зміну перебігу захворювання. Перша група призначена для зняття болю і зменшення запалення в суглобах. Другий, у свою чергу, уповільнює руйнівні процеси, що відбуваються в них. Ліки, що модифікують хвороби, включають небіологічні та біологічні фармацевтичні препарати. Останні вважаються найбільш ефективними, коли йдеться про захист суглобів від нових пошкоджень [1].
  2. Фізична активність, адаптована до можливостей пацієнта. Пацієнти, які страждають від болю в суглобах, часто уникають будь-яких фізичних навантажень. Це помилка. Рекомендується помірне фізичне навантаження для підтримки рухливості уражених суглобів і збільшення сили м’язів навколо них. Обсяг вправ найкраще визначити з досвідченим реабілітологом.
  3. Використання рукавичок і браслетів для людей з остеохондрозом. Ефективне полегшення болю забезпечується ремінцями, спеціально розробленими для людей з артритом. Ремінці доступні у версіях для колін і щиколоток. Як вони працюють? Компресійні стрічки забезпечують підтримку та стабільність суглоба та зменшують його набряк. Засоби додатково виготовляються зі спеціальної керамічної пряжі. Цей матеріал зберігає і відбиває тепло тіла, що заспокоює біль [3].
  4. Фізіотерапевтичні процедури. Фізіотерапевти ефективно знімають біль, пов'язаний з артритом. Вони рекомендують прості вправи для даного суглоба і направляють пацієнтів на різні види лікування (гідротерапія, кріотерапія, лазер тощо).
  5. Правильне харчування. Багато хворих на остеохондроз недооцінюють важливість здорового харчування та правильного харчування. Хворим суглобам необхідний колаген, тому варто збагатити свій домашній раціон желатином. Жирна морська риба, багата омега-3 кислотами, овочі, фрукти, горіхи та насіння допомагають заспокоїти запалення. Якщо у вас є проблеми з суглобами, вам слід уникати їжі з високим ступенем обробки: солодощів, чіпсів, снеків, фастфуду та швидкого приготування. Консерванти, штучні барвники та ароматизатори можуть посилити запалення і, як наслідок, інтенсивність болю, яку відчуває пацієнт [2].
  6. Мазі, гелі та пластирі. Препарати, такі як Терафлекс, які можна придбати в аптеці без рецепта, також можуть тимчасово полегшити біль у суглобах. Охолоджуючі гелі можуть зменшити набряк і усунути відчуття тепла в даному суглобі. У свою чергу, зігріваючі мазі сприяють кращому кровообігу в покритій ними зоні, що призводить до сильнішої боротьби із запаленням і зменшення болю [1].

Перед тим, як приймати будь-які ліки від остеохондрозу, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Не слід займатися самолікуванням.

 

Джерела:

1. Anraku M., Shargall Y. (2009). Surgical conditions of the diaphragm: Anatomy and physiology. Thorac. Surg. Clin.;19:419–429. doi: 10.1016/j.thorsurg.2009.08.002. - DOI – PubMed

2. Arroyo JF, Jolliet P, Junod AF. (1992). Costovertebral joint dysfunction: another misdiagnosed cause of atypical chest pain. Postgrad Med J. 68(802):655–9. CrossRef Google Scholar.

3. Віннікова, В. В. (2022). ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ КІНЕЗОТЕРАПІЇ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ З ОСТЕОХОНДРОЗОМ ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВОГО ВІДДІЛУ ХРЕБТА (Doctoral dissertation, Тернопіль).

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів